Hirdetés

FK-henger a felsőházban: a vásárhelyiek nem bírták az udvarhelyi ritmust

Fotó: Csató Andrea

Egy félideig volt szoros a Futsal Klub Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK találkozója a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának nyitányán. Hétfőn este a házigazda könnyedén lőtte a gólokat, a vendégek válasza elmaradt.

Bátran kezdett Marosvásárhely a székelyudvarhelyi városi sportcsarnokban, nagy nyomás alá helyezte házigazdáját, Pogăcean és Tifán is helyzetbe került az elején, lehetőségeik azonban az oldalhálóban kötöttek ki.

Az első percekben a hazaiaktól Toniță volt a legveszélyesebb, a válogatott kapus kétszer is fellépett a támadásokkal a vendégek letámadását kijátszani, távoli lövései nem okoztak gondot Voinnak. Ezután átvette a kezdeményezést az FK, jöttek is a lehetőségek: Pelé lövése kevéssel ment mellé, Dudău próbálkozásánál nagyot védett Voin. A marosvásárhelyiek ellentámadásra építkeztek, és sikerült is lehetőségeket kialakítaniuk, a legnagyobbat Iszlai hagyta ki, csúnyán elrontotta a lövését.

Hirdetés
•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

A hazai nyomás a 15. percben góllá érett, egy oldalberúgást követően Hadnagy fordult le kiválóan védőjéről, lövésébe beleért Voin, de nem volt lehetősége hárítani.

Rögtön időt kértek a vendégek, de az új taktika nem vezetett komoly lehetőségekhez, sőt, a hazaiak újabb gólszerzését a kapufa állította meg.

A második játékrész első nagy ziccerét ismét a vásárhelyiek hagyták ki, Toader neve mellé is egy oldalhálóba kikötött lövést lehetett feljegyezni. Válaszként túloldalt Bálint került ziccerbe, de nem tudta legyőzni szemtől szembe a vásárhelyi kapust. A vendégek kiváló formában védő hálóőre a 26. percben ismét verve volt: Toniță újra feljött a félpályáig, jól találta meg Pelét a hatosban, aki ballal a jobb kapufára pofozta a labdát, ami onnan a hálóba pattant.

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

A következő nagy hazai lehetőség Bálint előtt adódott, ám Voin ezt is óriási bravúrral hárította. A hazaiak tízesének végül összejött a találat, nem is akármilyen: a 30. percben Hadnagy sarkazós lekészítésével robogott el a jobb oldalon, majd a kifutó kapus felett a hálóba emelt.

A vásárhelyiek nem tudtak újítani, az FK pedig két perccel később ismét lecsapott, Hadnagy duplájával eldöntötte a meccs és a pontok sorsát.

A második játékrészben csak az elején működött a VSK letámadása, a lehozott kapusos taktika sem vezetett sikerre, a végén pedig még két hazai gól esett. Pelé egy nagyszerű átemeléssel verte meg a teljes VSK védelmét, majd a hazaiaknál jöttek a fiatalok, akik éltek is a lehetőséggel, Boga lőtte meg a hatodikat, egyben beállította a 6–0-s végeredményt.

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

Az FK visszavágott a VSK-nak az alapszakszban elszenvedett vereségért, a vendégek játékán viszont csak néha érződött az az elszántság, amivel november végén 6–4-re győztek.

Az udvarhelyiek pénteken ismét pályára lépnek, 19 órakor a Sepsi-SIC vendégei lesznek, míg a VSK jövő héten játszik, február 25-én, kedden 17.30-kor a Galaci United együttesét fogadja.

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 1. forduló
Futsal Klub Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 6–0 (1–0)
gólszerzők Hadnagy (15., 32.), Pelé (26., 34.), Bálint (30.), Boga (39.).
FK: Toniță – Bálint, Miklós, Tankó, Hadnagy. Cserék: Péter – Boga, Dudău, Kedei, Pelé, Kerestély, Gavrilă. Vezetőedző: Florin Ignat.
VSK: Voin – Iszlai, Covaci, Tifán, Pogăcean. Cserék: Tătar – Toader, Curticăpean, Butiurcă, Fodor, Nicola, Cherteș. Vezetőedző: Cosmin Gherman.

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, felsőházi rájátszás, 1. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
1
1
0
0
7-1
42
2
Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely
1
1
0
0
6-0
39
3
Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK
1
0
0
1
0-6
28
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC
1
0
0
1
1-7
20
Futsal Klub Székelyudvarhely: 36 pont az alapszakaszban
Galaci United: 39 pont az alapszakaszban
Marosvásárhelyi VSK: 28 pont az alapszakaszban
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC: 20 pont az alapszakaszban
•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

•  Fotó: Csató Andrea

Fotó: Csató Andrea

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Túl kicsi a stadionja, már nem játszhat élvonalbeli meccseket benne az FK Csíkszereda

Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.

Alig másfél év után végleg elengedi második legdrágább igazolását az OSK

A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.

Székelyhon

Elismert magyar személyiség díszpolgárrá avatásába kötött bele a románok civil fóruma

Megszavazta Marosvásárhely önkormányzata az idei díszpolgárok névsorát, noha a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben tiltakozott a jelöltek – különösen néhai Kincses Előd jogász, közíró – ellen.

`
Krónika

Tusványos: a Tisza politikusai elutasították a meghívást, román együttes is fellép

A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.

Krónika

Németh Zsolt megüzente Magyar Péternek, miért nem hívják Tusványosra

Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Az érkező mellett alapemberekkel hosszabbított a székelyudvarhelyi futsalcsapat

Amíg a játékosok a nyári pihenőn vannak, addig a VSK Székelyudvarhely futsalcsapatának szakmai stábja, a klubvezetés a soron következő idény keretének kialakításán dolgozik.

Hazatért Székelyudvarhelyre Bíró Attila

Bejelentette első igazolását a VSK Székelyudvarhely futsalcsapata. Bíró Attila nyolcéves kitérő után tért haza. A magyar és a romániai válogatottban is megfordult játékossal beszélgettünk.

Veretlenül lett ifibajnok a VSK Székelyudvarhely futsalcsapata (videóval)

A döntőben túlórára kényszerült a VSK Székelyudvarhely az U19-es futsal Elit Liga bajnoki döntőjében, de aztán a legvégén ők emelhették magasba a serleget. Két év kihagyás után lettek aranyérmesek.

A VSK Székelyudvarhely futsalcsapata ifibajnoki aranyat nyert

Idegőrlő, a végletekig kiélezett harcot játszott a VSK Székelyudvarhely és a Dévai West az U19-es futsalbajnoki döntőben. A hosszabbításban dőlt el az aranyérem sorsa.

Hátrányból felállt, bajnoki döntőt játszik a VSK Székelyudvarhely ifi futsalcsapata

Az első két gólt a Kolozsvári Clujana jegyezte a futsal U19-es Elit Liga négyes döntőjének elődöntőjében. Nem roppant össze a VSK Székelyudvarhely, zsinórban négy találattal válaszolt.

A futsalbajnoki serlegért harcolnak az ifik Székelyudvarhelyen

Hazai környezetben koronázhatja meg az idényét a VSK Székelyudvarhely U19-es futsalcsapata. Szombaton és vasárnap a Rákóczi Centerben rendezik az Elit Liga négyes döntőjét.

A Marosvásárhely nem védheti meg a címét, a Székelyudvarhely veretlenül jutott a négyes döntőbe

Tavaly Marosvásárhely–Székelyudvarhely finálét rendeztek az U19-es futsal Elit Ligában. Idén a címvédő lemaradt a négyes döntőről, az udvarhelyiek meneteltek a pontvadászatban.

Mánya Szabolcs: tényleg elhittük, hogy ez egy különleges szezon lehet

Története legjobb eredményét érte el a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga 2025–2026-os idényében. Mánya Szabolcs szerint senki sem számított döntőre, a csapat azonban minden várakozást felülmúlt, és rengeteget fejlődött a szezon során.

Bajnokhoz méltó gesztust tett a döntő után a Galaci United a Sepsi Arénában

Hétfő este véget ért a futsal 1. Liga idénye, amelynek döntőjét a Galaci United nyerte meg. A Duna-partiak a Sepsi-SIC ellen 3:0-s összesítéssel győztek, a finálé után pedig egy apró, de figyelemre méltó gesztussal is felhívták magukra a figyelmet.

A végjátékban esett össze a Sepsi-SIC, megvédte címét a futsalbajnok

Sokáig úgy tűnt, hogy életben tartja bajnoki álmait a Sepsi-SIC, amely kétgólos előnyt dolgozott ki a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének harmadik mérkőzésén. Drámai hajrában fordított a Galaci United, és lezárta a párharcot.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!