Nagyon úgy néz ki, hogy a mostani szezon lesz egy ideig az utolsó, amikor Gyergyószentmiklósnak felnőtt futsalcsapata van. Éppen ezért szeretnének szépen búcsúzni, megkoronázni az eddigi történelmüket. Az Inter Gyergyó vasárnap az első osztályban szereplő Mausoleul Mărăşeşti csapatát fogadja Szárhegyen a Román kupa negyeddöntőjében. Amint Portik Csaba edző elmondta, a 15 órakor kezdődő mérkőzésnek a felnőtt csapat kilátásait nézve különleges jelentősége van, hiszen egy ideig ez lesz az utolsó alkalom, amikor az ország legjobb négy csapata közé kerülhetnek, bejutva a Román Kupa final fourba. Éppen ezért nagyon készülnek a Mausoleul elleni összecsapásra. Portik úgy látja, hogy van esélyük az élvonal utolsó előtti helyezettjével szemben.
Remete is bízik a továbbjutásban
A Gyergyóremetei Kereszthegy sem panaszkodhat a kupa negyeddöntő sorsolására, hiszen szintén az élvonal egyik gyengélkedő csapatával, a Luceafarul Buzău-val néznek szembe vasárnap 16 órakor. Bakos Szabolcs csapatvezető úgy látja, van keresnivalójuk a moldvaiakkal szemben és mindenképpen szeretnének győzni és eljutni a négyes döntőbe. „Én úgy gondolom, hogy ha összeszedjük magunkat és ügyesek vagyunk, akkor ezt a meccset meg tudjuk nyerni és be tudunk jutni a final fourba. Ott pedig már a szerencsére bízzuk magunkat” – fogalmaz Bakos.
Élen, illetve az utolsó helyen a gyergyószékiek
A Gyergyóremetei Kereszthegy 33 ponttal, azaz 11 győzelemmel és mindössze egy vereséggel zárta a futsal 2. Liga alapszakaszát, ezzel hat pontos előnnyel végzett az élen. Bakos Szabolcs elmondása szerint, a szezon előtt úgy gondolták, hogy túlélésről fog szólni ez az év, ehhez képest egy jó csapatot sikerült összekovácsolni, és jó esélyt éreznek arra, hogy ismét a másodosztály bajnokai legyenek.
Az egyetlen elszenvedett vereségük egy olyan meccsen történt, ahol nem a legjobb keretükkel tudtak kiállni. Ahol megvolt legerősebb keretük 90 százaléka, ott hol könnyebben, hol nehezebben, de rendre nyerni tudtak.
A bajnokságban a felsőházi rájátszás következik a Kereszthegy számára, ahol szeretnének az élen végezni. Egyelőre nem beszéltek komolyan arról, hogy megpályázzák-e az élvonalban való folytatást. Bakos Szabolcs véleménye az, hogy inkább nem. „Maradjunk meg mi a mi szintünkön és itt legyünk királyok” – fogalmazott.
A gyergyószentmiklósiak a táblázat utolsó helyén végeztek az idei bajnoki alapszakaszban, folyamatosan keretproblémákkal küszködve. Volt olyan mérkőzésük is, ahol nem is tudtak megjelenni. Portik Csaba nem kertel: a bajnokság alsóházában csak az a céljuk az idén, hogy végig tudják vinni a bajnokságot, ki tudjanak állni a meccsekre és elkerüljék a kizárást.
Jövőre pedig csak az U19-es bajnokságban indítana csapatot az Inter Gyergyó.
– fogalmaz Portik.
A folytatásban az első három helyezett a felsőházban, a másik négy az alsóházban dönti el a végső sorrendet. A két csoport mezőnye még nem végleges, a hátralevő egy mérkőzés után alakul ki.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!