Feljutott az élvonalba a Marosvásárhelyi VSK futsalcsapata

Horváth Bálint Ottó 2023. május 07., 15:33 utolsó módosítás: 2023. május 07., 15:53

A visszavágót is megnyerte, kettős győzelemmel jutott be a másodosztályú teremlabdarúgó-bajnokság döntőjébe a Marosvásárhelyi VSK, amely ezzel kiharcolta a feljutást az élvonalba.

Kettős győzelemmel jutottak be a döntőbe Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK, Kádár Csongor Krisztián

Az elődöntős párharc egy héttel ezelőtti hazai első mérkőzésén a marosvásárhelyi csapat 13–6-ra győzte le a Simándi Sólymok együttesét, így jókora előnnyel várta a vasárnapi idegenbeli visszavágót.

Csakúgy, mint a marosvásárhelyi találkozón, az Arad megyeiek – akik a továbbjutás reményében több, a labdarúgó 3. Ligában szereplő játákost is bevetettek – ezúttal is 4–3-ra vezettek az első félidőt követően. Kacsó Endre vezetőedző csapata azonban rendezte sorait a szünet után és ismét a javára fordította az eredményt, végül 7–5-re diadalmaskodott.

A Marosvásárhelyi VSK kettős győzelemmel bejutott a másodosztályú bajnokság döntőjébe és egyben bebiztosította a feljutását az élvonalba.

A 2. Liga bajnoki címéért a vásárhelyiek a Gyergyóremetei Kereszthegyet összesítésben 4–3-ra búcsúztató, Vrancea megyei Mausoleul Mărăşeşti csapatával küzdenek meg.

A marosvásárhelyi klub négy évvel ezelőtt is kiharcolta a feljutást, 2019-ben azonban anyagi okok miatt nem vállalta az indulást az 1. Ligában.

A 2018-ban megszűnt, többszörös román bajnok City`us után öt év elteltével szerepelhet újra marosvásárhelyi csapat a legjobbak között.

Teremlabdarúgó 2. Liga, elődöntő, visszavágó:

Simándi Sólymok–Marosvásárhelyi VSK 5–7 (4–3).

A vásárhelyiek gólszerzői: Barbócz Norbert 2, Cristian Nicola 2, Nagy Tamás, Ördögh Attila és egy öngól.

A párharcot kettős győzelemmel, 20–11-es gólkülönbséggel a Marosvásárhelyi VSK nyerte.