A két együttes már korábban kiharcolta a feljutást az élvonalba, de ezen túlmenően a bajnoki trófeát is szeretnék megszerezni.
Rosszul kezdődött a párharc marosvásárhelyi első mérkőzése a hazaiak számára, hiszen a jóval tapasztaltabb játékosok alkotta vendégek már a 26. másodpercben betaláltak. Ezután a fiatal játékoskerettel rendelkező vásárhelyiek uralták a játékot, és
próbálkozásaik az első félidő közepére vezettek eredményre, amikor alig tizenöt másodperc alatt a javukra fordították az eredményt:
előbb szöglet után Mojzi Botond egyenlített, majd gólpasszt adott a kapu előtt üresen hagyott Dobai Andrásnak, aki vezetéshez juttatta a VSK-t.
A folytatásban átvették az irányítást a Vrancea megyeiek, többször is egyenlíthettek volna, de Nagy Ferenc remekül védett, majd a kapufát is eltalálták. Újabb gólt mégis a vásárhelyiek szereztek, a szünethez közeledve Láposi kettőre növelte az előnyt.
A második játékrész elején ismét betaláltak Kacsó Endre vezetőedző tanítványai, Nagy Norbert távoli lövésénél a vendégkapus nagyot hibázott.
Ezt követően kissé beszorultak a hazaiak, a Mausoleul veszélyesebb támadásokat vezetett, és sikerült is csökkenteni a hátrányukat. Ráadásul, megvoltak a lehetőségeik, hogy egy gólra is felzárkózzanak, a vásárhelyiek kapusa azonban útját állta a próbálkozásoknak.
Öt perccel a vége előtt büntetőhöz jutott a házigazda, ezt Nagy Tamás magabiztosan értékesítette, sőt néhány másodperccel később labdaszerzés után Ördögh Attila is eredményes volt, ezzel eldöntötték az összecsapást,
amely még nagyobb vásárhelyi sikert is hozhatott volna, a végén a kapufa akadályozta meg őket a gólszerzésben.
A Marosvásárhelyi VSK 6–2-re győzött és négygólos előnyből várja a visszavágót, amelyet jövő vasárnap 19 órától rendeznek Vrancea megyében.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Mindhárom mérkőzését elveszítette a romániai teremlabdarúgó-válogatott a horvátországi Futsal Week barátságos tornán, ahol az ötödik helyért lejátszott gólgazdag találkozón 8–5-re kikapott Magyarországtól, így az utolsó pozícióban végzett.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Nem hisz Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke annak a közvélemény-kutatásnak, amely szerint az erdélyi magyarok elsöprő többsége a Fideszre szavazna.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!