A kupasorozat nyolcaddöntőjében kilenc másodosztályú csapat és az élvonal hét képviselője lép majd pályára. Két együttes kiléte még nem ismert a legjobb tizenhat között, az első forduló mérkőzéseit ugyanis január 25-én játsszák le, amikor négy 2. ligás csapat küzd a továbbjutásért, Korondi Junior–Marosvásárhelyi VSK és Galaci Universitatea–Fortius Buzău párharcokat rendeznek.
Az előző idény négyes döntőjének résztvevői, azaz a címvédő Galaci United, a döntős Dévai Autobergamo, az FK Székelyudvarhely és a Dévai West kiemelt volt a sorsoláson, és idegenben játszik a február 5-i nyolcaddöntőben. Közülük az udvarhelyiek kapták a legnehezebb ellenfelet, hiszen az élvonalbeli Luceafărul Buzău otthonában kell megküzdjenek a továbbjutásért.
A negyeddöntők sorsolásánál sem volt szerencséje Jakab Zoltán vezetőedző együttesének, hiszen amennyiben sikerül a továbbjutás a Luceafărul ellen, a címvédő galaciakkal mérkőzhet meg szintén idegenben, akik a nyolcaddöntőben egy másik székelyföldi csapattal, a Kézdivásárhelyi SE-vel játszanak.
A többi székelyföldi alakulat közül a legjobb tizenhat között a Gyergyóremetei Kereszthegy az élvonalbeli Kolozsvári Clujana, a Gyergyószentmiklósi Inter a Metropolitan Ișalnița, míg a Korondi Junior–Marosvásárhelyi VSK párharc továbbjutója a Mausoleul Mărăşeşti ellen játszik.
Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.
Az történt, amire számítani lehetett: Hollandia nem tudta nehézzé tenni Románia dolgát, az esélyesebb együttes különösebb megerőltetés nélkül megnyerte a Sencsenben zajló divízió I/B világbajnokságon az első mérkőzését. Jól indul számukra a viadal.
Törvényjavaslatot nyújtott be az RMDSZ, amely szerint a jelenlegi 292 lejes gyermekpénzt 100 lejre csökkentenék, a fennmaradó összeget pedig „jelenléti ösztöndíjként” csak a rendszeresen iskolába járók kapnák meg, további 50 lejjel kiegészítve.
Donald Trump szerint akár hamarosan lehet megoldás az ukrajnai háború lezárására – az amerikai elnök erről egy fehér házi eseményen beszélt, miután bejelentette, hogy hosszan beszélt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnökkel szerdán.
Bár a hatóságok szerint nem kell hiánytól tartani, a közel-keleti válság miatt Romániában sem zökkenőmentes az üzemanyag-ellátás: a Rompetrol năvodari-i finomítójánál szerda éjjel és csütörtök hajnalban több kilométeres sor alakult ki.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!