Élvonalbeli csapatot ütött ki az Inter Gyergyó a futsal Románia Kupában

Gergely Imre 2024. január 26., 20:58

Hősies védekezéssel, Saitoc-Szász bravúrjaival és három lőtt góllal kiharcolta hazai pályán a továbbjutást az Inter Gyergyó a futsal Románia Kupában.

Bravúros győzelmet aratott a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó a Román Kupában. Képünk illusztráció Fotó: László Ildikó

Telt ház várta a gyergyószentmiklósi Basilides Tibor Sportcsarnokban a házigazda Inter Gyergyó és a Dévai West közötti futsal Románia Kupa negyeddöntő mérkőzést.

A közönség a nyolcadik percig egy dévai kapufánál szisszent fel, de aztán magasra hágott a hangulat. Szép összjáték után Cine szerezte meg a vezetést a gyergyóiaknak, ráadásul nem sokkal később Nagy küldte szét cseleivel a vendégek védelmét és már 2–0 állt az eredményjelzőn.

A vendégek nem rebbentek meg ettől, Gálfi gyors duplájával gyakorlatilag két perc alatt egyenlítettek, ezzel pedig minden kezdődhetett elölről. A szünet előtt ismét módosult az állás, ugyanis a dévaiaknál kigyűlt a hat csapathiba, a tízméterest pedig Hofman rendkívül higgadtan értékesítette (3–2).

A fordulást követően az élvonalban szereplő vendég gárda mindent megpróbált, de a gyergyóiak hősiesen és szervezetten védekeztek, rengeteget blokkoltak, Szajtok-Szász Zsolt pedig verhetetlen volt. Többször volt nagy esély a 4–2-re is, de a hazaiak befejezéseibe rendre hiba csúszott. Azonban végül ezt senki nem bánta, mivel a 3–2 is győzelmet, továbbjutást ért a második ligás gyergyói csapatnak az élvonalbeli riválissal szemben.

„Nagyon örülünk a győzelemnek, főként azért mert ismét nagyszerűen teljesítettek a fiataljaink. A 16 éves kapusunk hozta a meccset nekünk, úgy, ahogy legutóbb Gyergyóremete ellen is. Veteránjaink mellett már rájuk is egyre többet számíthatunk és ez nagyon jó dolog. Várjuk, hogy ki lesz az ellenfél a legjobb 8 között. A papírforma szerint Sepsiszentgyörgy lesz az, és igyekszünk majd velük is egy jó meccset játszani” – fogalmazott Portik Csaba, az Inter edzője.

Futsal, Románia Kupa negyeddöntő,
Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó–Dévai West 3–2 (3–2).
Gólszerzők: Cine Hunor (8. perc), Nagy Zsolt (10.), Petrica Hofman (17.), illetve Gálfi Zsolt (11., 12.).