Hat klub jutott be a futsal élvonal play-offjába. Az alapszakaszban az első két helyen végzett Galaci United, illetve a Futsal Klub Székelyudvarhely egyenes ágon ott van az elődöntőben. A másik négy együttes még egy kört letud, itt az egyik fél két győzelméig játszanak.
A negyeddöntő egyik ágán a Dévai Autobergamo 9–7-re nyert a Luceafărul Buzău otthonában, a másikon pedig a Temesvári CFR idegenben a Dévai West-et verte 6–2-re.
Azaz, érvényesült a papírforma, minden bizonnyal a két győztes jut majd az elődöntőbe, ahol FK Udvarhely–Autobergamo és Galac–Temesvár összecsapások alakulhatnak ki.
A negyeddöntők második mérkőzéseit két hét múlva rendezik.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
Erős trágyaszag miatt panaszkodtak csütörtökön a Kolozsváron és Aradon (illetve a két megyeszékhely vonzáskörzetében) élő lakosok. Az orrfacsaró bűz nem először okoz kellemetlenséget mindkét városban.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!