Ellenfélre vár az FK Székelyudvarhely és a Galaci United

Zátyi Tibor 2023. április 05., 15:54 utolsó módosítás: 2023. április 05., 15:55

Véget ért a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasza, az első két helyezett, a címvédő Galaci United és a második Futsal Klub Székelyudvarhely bejutott az elődöntőbe, míg a 3–6. helyezettek egymással csatáznak a maradék két helyért.

A Futsal Klub Székelyudvarhely és a Galaci United legközelebb április végén kezdődő elődöntőben játszik Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Az utolsó fordulóban a Dévai Autobergamo 14–9-re legyőzte a városi derbin a West csapatát, így megelőzte a játéknapon szabadnapos Temesvári CFR-t, és a harmadik helyen végzett, a Béga-partiak pedig a negyedikek lettek.

Az Autobergamóval kapcsolatos hír, hogy távozott a pár hete érkezett vezetőedző, a világhírű Cacau, akinek irányításával megnyerték a Román Kupát – a brazil szakember az olasz bajnokságban, a Futsal Napoli csapatánál folytatja.

A hétvégén már kezdődik az 1. Liga negyeddöntője, a Luceafarul Buzău–Dévai Autobergamo párharc első mérkőzését vasárnap 18 órától rendezik, míg a Dévai West–Temesvári CFR csata kedden 17.15-től kezdődik.

Az elődöntőben a Futsal Klub Székelyudvarhely a Buzău/Autobergamo párharc győztesével találkozik, míg a Galaci United ellenfele a Temesvár/West továbbjutója lesz.

A negyed- és elődöntőben a párharcok két nyert mérkőzésig tartanak, míg a döntőben három találkozót kell nyerni az aranyéremért.