A Kacsó Endre által irányított romániai futsalválogatott január 31-én, pénteken 19 órától Ciprust látja vendégül a marosvásárhelyi sportcsarnokban. Azok, akik nem tudnak a helyszínen szurkolni, az eseményeket élőben követhetik az FRF TV-n.
A Román Labdarúgó-szövetség tájékoztatása szerint belépőket az Eb-selejtezőre kizárólag a sportlétesítmény jegypénztáránál lehet beszerezni. A pénztárak nyitvatartása: csütörtökön 11–19, pénteken 12–19.30 óra között.
A belépőjegy ára 10 lej, míg a 14 év alatti gyermekek, ha felnőtt kíséretében érkeznek, ingyen léphetnek be a csarnokba egy nulla értékű jegy ellenében.
A romániai futsalválogatott eddig 3 pontot szerzett a selejtezők első két mérkőzésén. Mindkét találkozót Marosvásárhelyen játszották: egy győzelem (6–0 Németország ellen) és egy vereség (0–2 Ukrajna ellen) a mérleg.
Érdekesség, hogy ezen két összecsapásra díjmentes volt a belépés.
Megtartotta az odavágón szerzett egygólos előnyét a Kovásznai Kárpátok, történelmi sikert ért el a Csíkszentsimoni KSK ellenében: 3–2-es összesítéssel feljutott a labdarúgó harmadosztályba.
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!