Egy évvel ezelőtt elfogadta az FK Székelyudvarhely kihívását, vagyis nem csupán játékosa volt az együttesnek, hanem az edzői feladatkört is magára vállalta. A 31 éves Mánya Szabolcs azt megelőzően a gárda U19-es együttesét edzette, irányításával felálltak az országos dobogóra is.
Az idei szezonban a felnőtt csapat alapos fiatalításon ment keresztül, bár megpróbáltak erőn felül teljesíteni, a rájátszás felsőházába nem jutottak be, az alsóház küzdelmei pedig pár játéknapot követően zárultak a koronavírus-járvány miatt.
Az FK azóta nem edzhetett, a játékosok kényszerpihenőre távoztak, a nyári szünetben pedig már a második rossz hírt kapták az együttes szimpatizánsai: Szőcs László a Dévai Autobergamóhoz igazolt, míg Mánya Szabolcs a magyar élvonalban, a SG Kecskemétnél folytatja pályafutását.
A maksai születésű, 31 éves, román válogatott futsalos megkeresésünkre elmondta, fájó szívvel hozta meg döntését: „Két héttel ezelőtt kerestek meg a kecskemétiek. Remek tervet vázoltak fel, nagyon korrekt ajánlatot tettek. Ezt követően értesítettem az FK Udvarhely vezetőségét, megkérdeztem, mi a tervük velem. Ők szerettek volna megtartani, de a meglévő anyagi feltételek mellett, hiszen egy adott pénzkeretből kell gazdálkodniuk.
Az SG Kecskemét a tavalyi idényben jutott fel a magyar élvonalba, egy baráti társaságként. A keret megmaradt, így maradandót nem alkottak az NB I-ben, utolsóként zártak. Mivel idén nem volt kieső, maradhattak az élvonalban. A vezetők pedig igazolásokba kezdtek.
Három szerb idegenlégióst követően szerezték meg Mánya Szabolcs aláírását, aki egy évre kötelezte el magát. A csapat célja, hogy bejusson a rájátszásba, vagyis az első öt hely egyikén végezzen. A kecskemétiek július 20-án kezdik meg a felkészülést – Magyarországon nincs semmiféle megkötés az edzéseket illetően –, az együttes már két barátságos mérkőzést le is kötött.
Mánya Szabolcs nem csak a felnőtt együttest vezette Udvarhelyen, azzal párhuzamosan az ifiknél is a kispadon volt. Második idényét töltötte az U19-es gárda edzőjeként, az első évben országos bronzérmet szerzett a fiúkkal, idén pedig a csoport élén álltak a rájátszásban.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
A Hargita megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK szombaton hazai pályán kezdi meg a 3. Ligába jutásért vívott párharcot a Kovásznai Kárpátok ellen. A történelem és a statisztika egyaránt izgalmas csatát ígér.
Kijöttek a friss, az idei áprilisi hónapra vonatkozó átlagfizetési adatok mind Magyarországon, mind pedig Romániában. Hasonlítsuk össze!
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
Továbbra is erdélyi városok dominálnak abban a toplistában, amelynek készítői arra a kérdésre keresték a választ, hogy mely romániai városban élnének a legszívesebben az ország lakói.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!