Egy évvel ezelőtt elfogadta az FK Székelyudvarhely kihívását, vagyis nem csupán játékosa volt az együttesnek, hanem az edzői feladatkört is magára vállalta. A 31 éves Mánya Szabolcs azt megelőzően a gárda U19-es együttesét edzette, irányításával felálltak az országos dobogóra is.
Az idei szezonban a felnőtt csapat alapos fiatalításon ment keresztül, bár megpróbáltak erőn felül teljesíteni, a rájátszás felsőházába nem jutottak be, az alsóház küzdelmei pedig pár játéknapot követően zárultak a koronavírus-járvány miatt.
Az FK azóta nem edzhetett, a játékosok kényszerpihenőre távoztak, a nyári szünetben pedig már a második rossz hírt kapták az együttes szimpatizánsai: Szőcs László a Dévai Autobergamóhoz igazolt, míg Mánya Szabolcs a magyar élvonalban, a SG Kecskemétnél folytatja pályafutását.
A maksai születésű, 31 éves, román válogatott futsalos megkeresésünkre elmondta, fájó szívvel hozta meg döntését: „Két héttel ezelőtt kerestek meg a kecskemétiek. Remek tervet vázoltak fel, nagyon korrekt ajánlatot tettek. Ezt követően értesítettem az FK Udvarhely vezetőségét, megkérdeztem, mi a tervük velem. Ők szerettek volna megtartani, de a meglévő anyagi feltételek mellett, hiszen egy adott pénzkeretből kell gazdálkodniuk.
Az SG Kecskemét a tavalyi idényben jutott fel a magyar élvonalba, egy baráti társaságként. A keret megmaradt, így maradandót nem alkottak az NB I-ben, utolsóként zártak. Mivel idén nem volt kieső, maradhattak az élvonalban. A vezetők pedig igazolásokba kezdtek.
Három szerb idegenlégióst követően szerezték meg Mánya Szabolcs aláírását, aki egy évre kötelezte el magát. A csapat célja, hogy bejusson a rájátszásba, vagyis az első öt hely egyikén végezzen. A kecskemétiek július 20-án kezdik meg a felkészülést – Magyarországon nincs semmiféle megkötés az edzéseket illetően –, az együttes már két barátságos mérkőzést le is kötött.
Mánya Szabolcs nem csak a felnőtt együttest vezette Udvarhelyen, azzal párhuzamosan az ifiknél is a kispadon volt. Második idényét töltötte az U19-es gárda edzőjeként, az első évben országos bronzérmet szerzett a fiúkkal, idén pedig a csoport élén álltak a rájátszásban.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!