A három nyert mérkőzésig tartó finálé első találkozóját vasárnap rendezték, amikor a galaciak magabiztos játékkal négy góllal elhúztak, és végül 5–2-re diadalmaskodtak, ezzel lépéselőnybe kerültek.
A második összecsapás viszont sokáig nagyon szoros volt, ezúttal a vendég temesvári csapat komoly ellenállást tanúsított. Már a 2. percben előnyhöz jutottak Da Silva góljával, ám a hazaiak az első félidő közepére kiegyenlítettek.
A szünet előtt gyors gólváltás következett, a CFR találatára ismét válaszolt a címvédő, így 2–2-es döntetlennel vonultak az öltözőbe.
A második játékrész elején harmadszor is vezetést szereztek a vendégek, de újra csak rövid ideig örülhettek, mivel két perccel később az United is újra eredményes volt.
Ráadásul, a 30. percben a házigazda a javára fordította az eredményt Boşneagă találatával, majd a hajrához közeledve Araujo az újabb galaci góllal beállította az 5–3-as végeredményt, így a címvédő összesítésben 2–0-ra vezet, és már csak egy győzelemre van szüksége az aranyéremhez.
A párharc Temesváron folytatódik, a harmadik mérkőzést május 21-én, jövő héten kedden 17 órától játsszák le, amikor eldőlhet a bajnoki cím sorsa, de amennyiben a CFR-nek összejön a szépítés, a negyedik meccset másnap rendezik.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Második nyári felkészülési mérkőzésén sem tudott győzni a Sepsi OSK: a háromszékiek ezúttal a Bukaresti Metaloglobusszal játszottak 1–1-es döntetlent a Sepsi Duna Aréna melletti pályán.
Darvas-Kozma Józsefet, a csíkszeredai Szent Kereszt-plébánia plébánosát megerősítette hivatalában a gyulafehérvári főegyházmegye, Böjte Csaba atyát pedig csíksomlyói lelkésszé nevezte ki. Idén négy új papot fognak felszentelni.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Pénteki ülésén a kormány megvitatta és jóváhagyta a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetet – számolt be a Facebook-oldalán a pénzügyminiszter.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!