Egy győzelemre a címvédéstől a galaciak

Horváth Bálint Ottó 2024. május 13., 20:35 utolsó módosítás: 2024. május 14., 09:00

Megnyerte a második hazai mérkőzését is a Galaci United a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében, hétfőn este 5–3-ra győzte le Temesvári CFR-t, és már csak egy győzelemre van szüksége a címvédéshez.

Idegenben zárhatják le a párharcot a húzóember Daniel Araujoék. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A három nyert mérkőzésig tartó finálé első találkozóját vasárnap rendezték, amikor a galaciak magabiztos játékkal négy góllal elhúztak, és végül 5–2-re diadalmaskodtak, ezzel lépéselőnybe kerültek.

A második összecsapás viszont sokáig nagyon szoros volt, ezúttal a vendég temesvári csapat komoly ellenállást tanúsított. Már a 2. percben előnyhöz jutottak Da Silva góljával, ám a hazaiak az első félidő közepére kiegyenlítettek.

A szünet előtt gyors gólváltás következett, a CFR találatára ismét válaszolt a címvédő, így 2–2-es döntetlennel vonultak az öltözőbe.

A második játékrész elején harmadszor is vezetést szereztek a vendégek, de újra csak rövid ideig örülhettek, mivel két perccel később az United is újra eredményes volt.

Ráadásul, a 30. percben a házigazda a javára fordította az eredményt Boşneagă találatával, majd a hajrához közeledve Araujo az újabb galaci góllal beállította az 5–3-as végeredményt, így a címvédő összesítésben 2–0-ra vezet, és már csak egy győzelemre van szüksége az aranyéremhez.

A párharc Temesváron folytatódik, a harmadik mérkőzést május 21-én, jövő héten kedden 17 órától játsszák le, amikor eldőlhet a bajnoki cím sorsa, de amennyiben a CFR-nek összejön a szépítés, a negyedik meccset másnap rendezik.

Teremlabdarúgó 1. Liga, döntő, 2. mérkőzés:
Galaci United–Temesvári CFR 5–3 (2–2).
Gólszerzők: Da Silva (2.), Nemițanu (17.), Toader (24.), illetve Cojocaru (8.), Araujo (18., 35.), Dudău (26.), Boşneagă (32.).

Összesítésben 2–0-ra vezet a Galaci Unted.