A székelyudvarhelyi gárda hazai környezetben, napi egy edzéssel tartotta a felkészülést, a feltételek adottak voltak, és jó munkát sikerült végezniük. Az FK két barátságos tornán vett részt, előbb hazai pályán, majd Déván játszott, mindkét megmérettetésen a trófeáért küzdött, de mindkét alkalommal veszített az Autobergamóval szemben: házigazdaként 2–1-re, múlt hét végén vendégként 3–2-re maradt alul.
„Négy edzőmérkőzésen vagyunk túl (még a Kézdivásárhelyi SE-vel, illetve a Vajdahunyadi Corvinullal játszottak – szerk. megj.), kiemelném az Autobergamóval játszott meccseinket. Két szoros mérkőzésünk volt, mindkét félnek megvoltak a lehetőségei, egyiken sem érdemeltünk vereséget.
Úgy érzem, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt velük a bajnokságban is, és le is győzni őket.
Természetesen ez sok mindentől függ, kinek lesznek sérült és eltiltott játékosai, de még a vírus is bekavarhat. Nincs nagy különbség a két csapat között, egyik fél javára sem” – nyilatkozta Jakab Zoltán.
Az FK Székelyudvarhely vezetőedzője közölte, aránylag kedvező a bajnoki sorsolás számukra, hiszen a szezon elején a szombati, újonc Sportul Ciorăști elleni idegenbeli találkozó után a szintén frissen feljutott Temesvári CFR-t fogadják, utóbbi azonban jobb játékerőt képvisel, ezután pedig a Luceafărul Buzău otthonában játszanak.
„Remélem, hogy ebből a három fordulóból jól jövünk ki, de ha nem, akkor az utána következő bajnoki szünetben igyekszünk pótolni a hiányosságokat. A 6. és a 7. fordulóban játszunk Dévával idegenben, Galaccal pedig itthon, addig lesz lehetőségünk tanulmányozni a játékukat.”
Az FK tavaly a harmadik helyen végzett a bajnokságban, és döntőt játszott a kupában, Jakab Zoltán pedig bizakodó, hogy az új idényben is eredményesek lesznek.
Az erőviszonyokról kijelenthető, hogy minden bizonnyal Galac, Déva, Székelyudvarhely és Temesvár kerül majd be a rájátszásba.
A csapatban mindenki egészséges, a nyáron három új játékos érkezett, Kanyó Szilárd Kézdivásárhelyről, Farkas Róbert és Miklós Tamás egyaránt Csíkszeredából jöttek erősítésként, a tavalyi keretből pedig minden játékos megmaradt.
A székelyudvarhelyi csapat szombaton 11 órától a focșani-i sportcsarnokban lép pályára a Sportul Ciorăști ellen az 1. Liga új idényének nyitómérkőzésén.
Emellett az első forduló további találkozóin vasárnap 12 órakor a Galaci United a Kolozsvári Clujanát fogadja, a Temesvári CFR–Luceafărul Buzău összecsapást kedden 18 órától rendezik, a Dévai Autobergamo pedig szabadnapos lesz.
A jelenlegi menetrend szerint oda-visszavágókat rendeznek, amíg a járványhelyzet megengedi, így zajlik a bajnokság. A szezon során az együttesek az alapszakaszban háromszor játszanak egymás ellen, ezt követően az első két helyezett egyenes ágon bejut a rájátszás elődöntőjébe. A 3. és a 6., valamint a 4. és az 5. helyen végzett csapatok két győzelemig tartó negyeddöntőt játszanak, a győztesek bejutnak az elődöntőbe, amely szintén az egyik fél két nyert mérkőzéséig tart. A döntőt három diadalig rendezik.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!