Hirdetés

Döntőbe jutásért dolgoznak az FK Székelyudvarhelynél

Szoros mérkőzéseket játszottak Dévával az udvarhelyiek
Fotó: Erdély Bálint Előd

2021. szeptember 03., 14:26

Az FK Székelyudvarhely szombat délelőtti, az újonc Sportul Ciorăști elleni idegenbeli mérkőzésével kezdetét veszi a hétcsapatos hazai élvonalbeli teremlabdarúgó-bajnokság új idénye. A Jakab Zoltán által irányított székelyföldi együttes sikeres felkészülésen van túl, a szakvezető szerint a szezon során képesek lesznek felvenni a versenyt magasabban jegyzett riválisaikkal.

2021. szeptember 03., 14:26

A székelyudvarhelyi gárda hazai környezetben, napi egy edzéssel tartotta a felkészülést, a feltételek adottak voltak, és jó munkát sikerült végezniük. Az FK két barátságos tornán vett részt, előbb hazai pályán, majd Déván játszott, mindkét megmérettetésen a trófeáért küzdött, de mindkét alkalommal veszített az Autobergamóval szemben: házigazdaként 2–1-re, múlt hét végén vendégként 3–2-re maradt alul.

Hirdetés

„Négy edzőmérkőzésen vagyunk túl (még a Kézdivásárhelyi SE-vel, illetve a Vajdahunyadi Corvinullal játszottak – szerk. megj.), kiemelném az Autobergamóval játszott meccseinket. Két szoros mérkőzésünk volt, mindkét félnek megvoltak a lehetőségei, egyiken sem érdemeltünk vereséget.

Úgy érzem, hogy képesek vagyunk felvenni a versenyt velük a bajnokságban is, és le is győzni őket.

Természetesen ez sok mindentől függ, kinek lesznek sérült és eltiltott játékosai, de még a vírus is bekavarhat. Nincs nagy különbség a két csapat között, egyik fél javára sem” – nyilatkozta Jakab Zoltán.

Az FK Székelyudvarhely vezetőedzője közölte, aránylag kedvező a bajnoki sorsolás számukra, hiszen a szezon elején a szombati, újonc Sportul Ciorăști elleni idegenbeli találkozó után a szintén frissen feljutott Temesvári CFR-t fogadják, utóbbi azonban jobb játékerőt képvisel, ezután pedig a Luceafărul Buzău otthonában játszanak.

„Remélem, hogy ebből a három fordulóból jól jövünk ki, de ha nem, akkor az utána következő bajnoki szünetben igyekszünk pótolni a hiányosságokat. A 6. és a 7. fordulóban játszunk Dévával idegenben, Galaccal pedig itthon, addig lesz lehetőségünk tanulmányozni a játékukat.”

Az FK tavaly a harmadik helyen végzett a bajnokságban, és döntőt játszott a kupában, Jakab Zoltán pedig bizakodó, hogy az új idényben is eredményesek lesznek.

Az új idényre a célkitűzésünk, hogy a bajnokságban is bejussunk a döntőbe, ezért dolgozunk.

Az erőviszonyokról kijelenthető, hogy minden bizonnyal Galac, Déva, Székelyudvarhely és Temesvár kerül majd be a rájátszásba.

A bajnokságban és a kupában is döntőbe jutna Jakab Zoltán együttese •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A bajnokságban és a kupában is döntőbe jutna Jakab Zoltán együttese
Fotó: Pinti Attila

Már nincs akkora szintkülönbség a csapatok között, mint tavaly, amikor az időközben megszűnt Csíkszeredai Imperial Wet kiemelkedett a mezőnyből. Déva és Galac nagyjából azonos játékerőt képvisel, de mi is ott vagyunk a nyakukon, és még Temesvárnak is jó kerete van” – mutatott rá Jakab Zoltán.

A csapatban mindenki egészséges, a nyáron három új játékos érkezett, Kanyó Szilárd Kézdivásárhelyről, Farkas Róbert és Miklós Tamás egyaránt Csíkszeredából jöttek erősítésként, a tavalyi keretből pedig minden játékos megmaradt.

A székelyudvarhelyi csapat szombaton 11 órától a focșani-i sportcsarnokban lép pályára a Sportul Ciorăști ellen az 1. Liga új idényének nyitómérkőzésén.

Emellett az első forduló további találkozóin vasárnap 12 órakor a Galaci United a Kolozsvári Clujanát fogadja, a Temesvári CFR–Luceafărul Buzău összecsapást kedden 18 órától rendezik, a Dévai Autobergamo pedig szabadnapos lesz.

A jelenlegi menetrend szerint oda-visszavágókat rendeznek, amíg a járványhelyzet megengedi, így zajlik a bajnokság. A szezon során az együttesek az alapszakaszban háromszor játszanak egymás ellen, ezt követően az első két helyezett egyenes ágon bejut a rájátszás elődöntőjébe. A 3. és a 6., valamint a 4. és az 5. helyen végzett csapatok két győzelemig tartó negyeddöntőt játszanak, a győztesek bejutnak az elődöntőbe, amely szintén az egyik fél két nyert mérkőzéséig tart. A döntőt három diadalig rendezik.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fél évszázados hokiemlék: kincset osztott meg Székedi Ferenc

Közel ötvenéves, Super-8-as felvételt osztott meg közösségi oldalán Székedi Ferenc. Az 1980-as szófiai túrán készült képsorok igazi időutazást kínálnak a csíkszeredai jégkorong aranykorába.

Díjazták a csíki sport büszkeségeit az Év Sportolója Gálán

Méltó ünnepi hangulatban, immár ötödik alkalommal rendezték meg a csíkszeredai Év Sportolója Gálát szerdán délután. A ünnepségnek otthont adó Csíki Mozi nézőtere zsúfolásig megtelt a helyi sportélet jeles képviselőivel és az őket ünneplő közönséggel.

Székelyhon

Facebookon hagyott búcsúüzenetet, majd végett vetett az életének egy csíkszeredai nő

Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.

`
Krónika

Nem menekülés, hanem kíváncsiság – Sepsiszentgyörgyről a világ végére

Egy „mini nyugdíjjal” indult Balin, dán repülőjegy-lemondással folytatódott, és végül Ausztráliában kapott új irányt a sepsiszentgyörgyi fiatal házaspár története.

Krónika

Közel-keleti hatás a romániai töltőállomásokon: jelentősen megugrott a benzin és a gázolaj ára

Már csak elvétve találunk olyan töltőállomásokat, ahol a benzin ára is ne haladná meg a literenkénti 8 lejes lélektani határt.

Főtér

Diplomás pizzafutár és a szomszéd, akinek 300 lakása van – Mit ad nekünk az erdélyi magyar szociológia?

Az akadémiai falakon túli kitekintésre készülő kolozsvári társadalomtudományi folyóirat bemutatóján jártunk.

Ez is érdekelheti

Összetartóbb a társaság, két döntőt céloz meg a marosvásárhelyi futsalcsapat

Teljesítette az eddigi célkitűzéseket a Marosvásárhelyi VSK teremlabdarúgó együttese, de nem elégednek meg ennyivel. Kemény kihívások várnak rájuk a szezon második részében, ahol a tét bejutni a két belföldi sorozat döntőjébe.

Székelyudvarhely pályázik a futsalkupa négyes döntőjének házigazda szerepkörére

Bejutott a legjobb négy közé a VSK Székelyudvarhely teremlabdarúgó együttese a Román Kupa idei kiírásában. Öt év után lehet újabb Final 4 torna a székelyföldi városban.

A VSK Székelyudvarhely is ott van a futsalkupa négyes döntőjében, teljes a mezőny

Nem sok esélyt adott a VSK Székelyudvarhely a másodosztályos ellenfelének, a Kolozsvári Clujanának a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. Két székelyföldi együttes van a legjobb négy között.

Néhány perc alatt eldöntötte a kupapárharcát a Marosvásárhelyi VSK

Sokáig nem született találat, aztán beindult a gólgyártás, a Marosvásárhelyi VSK rövid időn belül háromszor volt eredményes. Ezzel lényegében eldöntötte a Dévai Autobergamo elleni összecsapást, és bejutott a teremlabdarúgó Román Kupa négyes döntőjébe.

Lemaradt a kupa négyes döntőjéről a szentgyörgyi futsalcsapat

Hosszabbításban szenvedett vereséget idegenben a Dévai West ellen a Sepsi-SIC a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében, Mánya Szabolcs edző-játékos csapata gólzáporos mérkőzés után búcsúzni kényszerült a sorozattól.

A Csíkszentsimoni KSK nyerte a 2026-os Hargita megyei futsalbajnokságot

Szentegyházán ért véget a 2026-os Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelynek döntő tornáján nyolc csapat lépett pályára. A fináléban öt gólt szerzett a csíkszentsimoni gárda, amely megérdemelten emelhette magasba a trófeát.

A székelyföldi futsalklubok mind ott lehetnek a kupa négyes döntőjében

Egy találkozót már lejátszottak a negyeddöntőben, a további három párharc mindegyikében van székelyföldi csapat. Megvan az esély, hogy ott legyenek a teremlabdarúgó Román Kupa végelszámolásánál.

Győztest avatnak a Hargita megyei futsalbajnokságban

Vasárnap Szentegyháza ad otthont az idei Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság döntő tornájának. A küzdelemsorozat fináléjában nyolc csapat két csoportban, majd az egyenes kieséses szakaszban méri össze erejét.

Felosztják a mezőnyt, a pontokat elfelezik, ilyen lesz a futsalélvonal rájátszása

Az alapszakaszt követően az első négy a felsőházban, a többiek az alsóházban folytatják. Még hosszú az út a döntőbe kerüléshez.

Végig vezetett az Udvarhely ellen a futsalderbin a Sepsi-SIC

Látványos, gólokban gazdag mérkőzést hozott a Sepsi-SIC és a Székelyudvarhelyi VSK összecsapása a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának zárófordulójában. A háromszéki klub gyorsan jelentős előnyre tett szert, és végül simán nyert.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!