Döntetlen, ami felér egy vereséggel

Horváth Bálint Ottó 2021. április 09., 21:51 utolsó módosítás: 2021. április 09., 21:58

Nem tudta megnyerni a Szerbia elleni idegenbeli találkozóját a román teremlabdarúgó-válogatott, amelynek már nem maradt esélye kijutni a jövő évi hollandiai Európa-bajnokságra.

Szőcs László duplázott a szerbek ellen, ez sem volt elegendő. Archív Fotó: Facebook/Futsal Romania

Pénteken este Versecben lépett pályára a székelyföldi játékosokat is foglalkoztató együttes, amelynek mindenképpen győzelemre volt szüksége, hogy versenyben maradjon a továbbjutásért.

Ennek tudatában jól kezdett Robert Lupu szövetségi kapitány csapata, másfél perc után máris előnyt szerzett Szőcs László góljával, a házigazdák azonban a félidőre közepére egyenlítettek. Rögtön ezután a kapusukat durva szabálytalanság miatt kiállították, a mezőnyfölényt kihasználva pedig Felipe Oliveira újra vezetéshez juttatta a vendégeket, de a szerbek erre is válaszoltak, így a szünetben döntetlen volt az állás.

A pihenő után a hazai gárda megfordította az eredményt, sőt nyolc perccel a vége előtt újra betaláltak, és már kettővel vezettek. Románia innen még fel tudott állni, a duplázó Szőcs László és Octavian Cireș voltak eredményesek, akik két perc alatt kiegyenlítettek, de a legvégén már nem sikerült megszerezni a győztes gólt.

A csoportban a harmadik döntetlennel a román válogatottnak már nincs esélye kiharcolni az Európa-bajnoki kvalifikációt, így jövő héten szerdán Temesváron immár komolyabb tét nélkül fogadják Észak-Macedóniát az utolsó csoportmeccsen.

Teremlabdarúgás, Európa-bajnoki selejtező:
Szerbia–Románia 4–4 (2–2).
Gólszerzők: Rakic (9.), Lazarevic (15., 24.), Tomic (33.), illetve Szőcs (2., 37.), Felipe Oliveira (11.), Cireș (39.).