Pénteken este Versecben lépett pályára a székelyföldi játékosokat is foglalkoztató együttes, amelynek mindenképpen győzelemre volt szüksége, hogy versenyben maradjon a továbbjutásért.
Ennek tudatában jól kezdett Robert Lupu szövetségi kapitány csapata, másfél perc után máris előnyt szerzett Szőcs László góljával, a házigazdák azonban a félidőre közepére egyenlítettek. Rögtön ezután a kapusukat durva szabálytalanság miatt kiállították, a mezőnyfölényt kihasználva pedig Felipe Oliveira újra vezetéshez juttatta a vendégeket, de a szerbek erre is válaszoltak, így a szünetben döntetlen volt az állás.
A pihenő után a hazai gárda megfordította az eredményt, sőt nyolc perccel a vége előtt újra betaláltak, és már kettővel vezettek. Románia innen még fel tudott állni, a duplázó Szőcs László és Octavian Cireș voltak eredményesek, akik két perc alatt kiegyenlítettek, de a legvégén már nem sikerült megszerezni a győztes gólt.
A csoportban a harmadik döntetlennel a román válogatottnak már nincs esélye kiharcolni az Európa-bajnoki kvalifikációt, így jövő héten szerdán Temesváron immár komolyabb tét nélkül fogadják Észak-Macedóniát az utolsó csoportmeccsen.
Teremlabdarúgás, Európa-bajnoki selejtező:
Szerbia–Románia 4–4 (2–2).
Gólszerzők: Rakic (9.), Lazarevic (15., 24.), Tomic (33.), illetve Szőcs (2., 37.), Felipe Oliveira (11.), Cireș (39.).
A csoport másik mérkőzésén:
Észak-Macedónia–Bosznia-Hercegovina 2–3 (0–1).
A 4-es csoport állása:
1. Bosznia-Hercegovina 15 pont,
2. Szerbia 6,
3. Románia 3,
4. Észak-Macedónia 2.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Románia legfőbb sikere a lakossági életszínvonal drasztikus emelkedése és a fogyasztásbővülés az európai uniós csatlakozás óta eltelt csaknem két évtizedben, azonban az ország továbbra is a régió leggyengébb láncszeme sok mutató terén.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!