A sorsoláskor mind a nyolc együttes neve egy urnába került: a másodosztályt vezető Gyergyóremetei Kereszthegy, az ugyancsak 2. ligás Gyergyószentmiklósi Inter, az élvonal felsőházi rájátszásába bejutott Marosvásárhelyi VSK, a Futsal Klub Székelyudvarhely, a Galaci United, illetve a Luceafărul Buzău, míg kiemeltként a legjobb nyolc tagja volt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC és a Mausoleul Mărășești.
Pénteken délben egymás után húzták ki a csapatokat, egyetlen feltétel volt, hogy a párharc házigazdája az alacsonyabb bajnokságban szereplő gárda lesz.
Az első két párosításban rögtön kisorsolták az 1. Liga felsőházi rájátszásának teljes mezőnyét:
a Sepsi-SIC a Marosvásárhelyi VSK-t, míg a Galaci United a Futsal Klub Székelyudvarhelyt kapta ellenfélként.
A két gyergyószéki együttes hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást élvonalbeli ellenfelével szemben, az Inter Gyergyó a Mausoleul Mărășești-et, míg a Remetei Kereszthegy a Luceafărul Buzăut fogadja majd.
A párharcok egy meccsen dőlnek el, ezeket március 1-jén és 2-án rendezik, a győztesek továbbjutnak a négyes döntőbe, aminek az időpontja március 29–31., helyszínt majd a negyeddöntők után választanak.
Az U19-eseknél is kisorsolták a Román Kupa nyolcas döntőjének párosításait, és itt is elkerülte a szerencse a székelyföldieket: hiszen a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a Futsal Klub Székelyudvarhellyel találkozik a negyeddöntőben.
A tornát február 22–24. között Piatra Neamț-on rendezik.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Tizenhat év után ismét világbajnok Spanyolország. A 2026-os viadal döntőjében a címvédő Argentína mindvégig védekezett, de Ferran Torres hosszabbításban szerzett találata eldöntötte a finálét, így a spanyolok történetük második vb-címét ünnepelhették.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!