Az első házigazda, a Csíkszeredai Imperial Wet a nagy favorit. Az Erőss Zsolt Arénában a bajnokság mellett a Román Kupát is befejezik.
„Mindenki azon volt, hogy valahogy kezdődjön el az új pontvadászat. A legfontosabb, hogy tudjunk játszani. Az egy másik kérdés, hogy furcsállom, hogy
– mondta el megkeresésünkre a román válogatott volt szövetségi kapitánya, jelenleg az FK Székelyudvarhely edzője, Jakab Zoltán.
A szakember hozzátette, szokatlan bajnokságra számít, újdonság lesz, hogy nem hétről hétre kell készülni a meccsekre, hanem azok egymás után következnek, valamint még a teremlabdarúgás új szabályzatával – a nagypályáshoz hasonló újításokat hoztak – is ismerkedniük kell.
Az udvarhelyi keret 14 fős, roppant fiatal, ám így is a rájátszás felsőházát, azaz az első négy hely elérését célozzák meg.
„A hírekből azt szűrtem le, hogy minden csapat gyengült az elmúlt szezonhoz képest, így valószínűleg minőségi visszaesés lesz. Ami viszont jó, hogy sok ifi, fiatal teremlabdarúgó kap majd játéklehetőséget, ami a válogatott szempontjából jó lehet” – tette hozzá Jakab.
Az edző kiemelte, hogy sorsolásuk nem túl szerencsés, valamint hogy számukra az egyik legfontosabb párharc a kupameccs lesz, az elődöntő egyik ágán FK–Călărași, a másikon Csíkszereda–Déva párharcot rendeznek. A Román Kupa Final 4 kiírása előtt szakadt meg épp a sorozat a koronavírusjárvány miatt.
Cosmin Gherman, az Imperial Wet vezetőedzője: „Hét hónapja szakadt félbe a bajnokság, négy hónapja készülünk, várjuk az újrakezdést. Nem volt egyetlen felkészülési mérkőzésünk sem, de a többi csapatnál is hasonló a helyzet, ezért nehéz megjósolni, ki milyen formában van.
Csütörtök délelőtt elvégeztük a koronavírusteszteket, és a torna végéig, hat napon át edzőtáborban leszünk, betartjuk a járványügyi előírásokat. A keret teljes, Lașcunak voltak térdproblémái, ő nem tudott százszázalékos edzést végezni az utóbbi napokban.”

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!