Hirdetés

Biztos pont volt a kapuban, távozott az FK Udvarhelytől

Andrei Grigoraș közel öt bajnoki idényt töltött Székelyudvarhelyen
Fotó: Erdély Bálint Előd

Ebben az évben nem lépett pályára bajnoki mérkőzésen a székelyudvarhelyi teremlabdarúgócsapatnál Andrei Grigoraș. A kiváló hálóőr személyes okokra hivatkozva távozik a Futsal Klubtól.

Az udvarhelyiek eddig három bajnoki meccset játszottak idén, kétszer kiütéssel nyertek hazai pályán a sereghajtó Kolozsvári Clujana ellen, illetve múlt héten 7–2-re kikaptak a címvédő Galaci United otthonában. Andrei Grigoraș egyik találkozón sem jutott szerephez az FK kapujában, de sérülése miatt az előző év végén lejátszott mérkőzéseken is rendre hiányzott, helyette Farkas Róbert védett.

Hirdetés

„Andrei Grigoraș a napokban személyes okokból kérvényezte szerződésének felbontását. Klubunk a sportolóval való egyeztetéseket követően e kérésnek eleget tett, így Grigoraș közös megegyezés alapján távozik a csapattól. Köszönjük az eddigieket, Grigo!” – jelentette be a kapus távozásáról szóló hírt közösségi oldalán a Futsal Klub Székelyudvarhely.

A korábbi válogatott kapus egy megszakítással közel öt bajnoki idényt töltött Székelyudvarhelyen. Két idény után 2019 nyarán a Galaci Unitedhoz igazolt, majd másfél év elteltével, 2020 decemberében tért vissza az FK-hoz.

•  Fotó: Pinti Attila Galéria

Fotó: Pinti Attila

Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely vezetőedzője elmondta, teljesen váratlanul érte őket Grigoraș döntése, nem számítottak rá, mert hosszú távon terveik voltak vele, de a sors keresztül húzta a számításaikat.

Eleget próbáltunk beszélni vele, de mivel neki más szándékai voltak, miszerint meghatározatlan ideig félbehagy a futsallal, kénytelenek voltunk ezt elfogadni, így végül közösen úgy döntöttünk, hogy ne folytassuk együtt tovább”

– nyilatkozta a szakvezető. Hozzátette, azt a lehetőséget azonban nem zárták ki, hogy ha Grigoraș a későbbiekben szeretne, visszatérhet a klubhoz.

Mint megtudtuk, házon belül oldották meg Grigoraș helyettesítését, Gălățeanu Pétert visszaigazolták a Korondi Juniortól, 2020 októberében vele a kapuban nyerték meg a Román Kupát.

„Nem vagyunk azon az elven, hogy a bajnoki szünetben a vetélytársaktól kapust igazoljunk, még ha erre meg is lett volna a lehetőségünk. Ez viszont nem elegáns megoldás, hogy az egyik ellenfél játékosát idecsalogassuk” – mutatott rá Jakab Zoltán.

Közölte, tavasszal kiderül, hogy a három kapusuk milyen teljesítményt nyújt, és miután lejárnak a szerződések, döntenek arról, hogy kivel folytatják tovább.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldözés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Hazai diadal Csíkszentsimonban, lezárult a megyei futsalcsoportkör

Rekordszámú, húszcsapatos mezőnnyel zajlott a 2026-os Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság csoportköre. Az utolsó, csíkszentsimoni tornán a házigazdák diadalmaskodtak, és ezzel kialakult a szentegyházi nagydöntő nyolcas mezőnye.

Csak a szokásos: Udvarhely–Vásárhely döntő lesz az U19-es futsal Román Kupában

A Marosvásárhelyi VSK és a Székelyudvarhelyi VSK is a hajrában biztosította be helyét az U19-es teremlabdarúgó Román Kupa döntőjében, így zsinórban harmadszorra is ez a két együttes csap össze a fináléban.

Húszgólos különbséggel győzött, bejutott a felsőházba a marosvásárhelyi futsalcsapat

A várakozások szerint fölényesen győzött a sereghajtó ellen a Marosvásárhelyi VSK, amely bebiztosította helyét a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

A Marosvásárhely nyerte a székelyföldi ifi futsalderbit, a Székelyudvarhely is továbbjutott

Szombaton a negyeddöntőket rendezték Marosvásárhelyen a teremlabdarúgó U19-es Román Kupa Final 8-ban. Nagy csatát hozott a házigazdák és a Sepsi-SIC közötti párharc.

A háromszoros kupacímvédőt taszítaná le a trónról a Sepsi-SIC, vagy a VSK Székelyudvarhely

Szombattól hétfőig a marosvásárhelyi sportcsarnok ad otthont az U19-es korosztály teremlabdarúgó Román kupa nyolcas döntőjének. A háromszoros címvédő, a helyi VSK mellett ott van még a Sepsi-SIC és a VSK Székelyudvarhely is.

Csíkszentsimonban zárul a Hargita megyei futsalbajnokság csoportköre

Újabb csoportmérkőzésekkel folytatódik hétvégén a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelyre rekordszámú nevezés érkezett: összesen 20 csapat vállalta a megmérettetést. A negyedik torna helyszíne szombaton a csíkszentsimoni sportcsarnok lesz.

A székelyudvarhelyi vagy a marosvásárhelyi csapat lemarad a futsalbajnokság felsőházáról

A futsal 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulója előtt három együttes már biztos résztvevője a felsőházi rájátszásnak. A Marosvásárhelyi VSK kezében a sorsa, hogy csatlakozzon hozzájuk. A VSK Székelyudvarhely kihasználhatja az esetleges botlásukat.

Lehozta kapott gól nélkül a meccsét a VSK Székelyudvarhely

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését játszotta a VSK Székelyudvarhely. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott, hogy elérje a felsőházi rájátszást. Különösebb gond nélkül győzte le saját szurkolói előtt a Dévai Westet a futsal 1. Ligában.

Balánbányán folytatódott a megyei futsalbajnokság, a házigazdák mindenkit legyőztek

Újabb csoportmérkőzésekkel folytatódott vasárnap a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelyre rekordszámú nevezés érkezett: összesen húsz csapat vállalta a megmérettetést. A harmadik tornát Balánbányán rendezték.

A szünet után már nem kegyelmezett a Marosvásárhelyi VSK

Utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta a marosvásárhelyi együttes a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában, amely vasárnap délután a Luceafarul Buzău vendége volt. Szünetben még döntetlen volt az állás, majd Kacsó Endre legénysége sebességet váltott.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!