Bevehetetlen erőd a galaci sportcsarnok?

Zátyi Tibor 2023. február 21., 12:54 utolsó módosítás: 2023. február 21., 12:56

Nagyon nehéz feladat vár a Futsal Klub Székelyudvarhelyre, kedden 17 órakor a címvédő Galaci Uniteddal csap össze a teremlabdarúgó Román Kupa negyeddöntőjében. Az udvarhelyiek hat és fél évvel ezelőtt nyertek utoljára a Duna-parti városban.

Az FK legutóbbi galaci látogatásán, február elején 7–2-re kapott ki a bajnokságban. Archív Fotó: Erdély Bálint Előd

Klasszikus csatára készülnek a felek, hiszen a Román Kupa előző két kiírásában is összefutottak. Tavaly az elődöntőben csapott össze a két együttes Galacon, a United 5–1-re nyert, majd a fináléban 5–4-re legyőzte a Dévai Autobergamót.

A 2020–21-es kiírás negyeddöntőjében az udvarhelyi fiúk hazai pályán 4–2-re nyertek és meg sem álltak a fináléig, amelyet az azóta megszűnt Csíkszeredai Imperial Wet nyert meg 6–3-ra Székelyudvarhelyen.

Az FK megnyerte a 2019–2020-as Román Kupát.

Galac hazai pályán szinte tökéletes mutatóval rendelkezik, legutóbb közel két éve veszített el mérkőzést a bajnokságban – a 2020–21-es döntőben az Imperial Wettel szemben maradt alul, egymás után kétszer is, így a csíkiak lettek bajnokok.

Az azóta lejátszott húsz bajnokijából mindössze egy találkozón hullatott pontokat, épp az FK Székelyudvarhellyel szemben, amikor tavaly decemberben a futsalban nagyon ritka végeredménnyel, 0–0-val ért véget a találkozó.

Ebben a szezonban ez lesz a negyedik találkozója a két együttesnek, Udvarhelyen 3–3 lett a végeredmény, míg az FK legutóbbi galaci látogatásán, február elején 7–2-re kapott ki a bajnokságban.

Az FK öt és fél éve tudott nyerni utoljára Galacon, azóta nyolc vereség és három döntetlen a mérlege a United vendégeként.

A kedden 17 órakor kezdődő találkozó játékvezetői a jászvásári Vlad Ciobanu és a pitești-i Liviu Chiță lesznek. Munkájukat a berceni-i Laurențiu Deaconu fogja tartalékként segíteni. Megfigyelő a bukaresti Marian Ivănescu. Amennyiben 40 percet követően döntetlen az állás, kétszer öt perces hosszabbítás következik, és ha ezidő alatt sem dől el a találkozó, nagybüntetőket rúgnak.

Az FK keretéből sérülés miatt Küsmödi Tamás nem bevethető.

A mérkőzést sem a televízióban, sem az interneten nem közvetítik.

A négyes döntőbe korábban a másodosztályú Gyergyóremetei Kereszthegy, illetve a két élvonalbeli dévai csapat, a West és az Autobergamo jutott be.