Hirdetés

Betlizett a román futsalválogatott, távolodik az Eb-szereplés

Nem volt átütő erő a román támadásokban
Fotó: Facebook/Futsal Romania

2021. március 04., 21:52

Kétgólos hátrányból még sikerült kiegyenlítenie a román teremlabdarúgó-válogatottnak. A bosnyákoknak még volt válaszuk.

2021. március 04., 21:52

Csütörtökön este a bukaresti sportcsarnokban rendezték a teremlabdarúgó Eb-selejtező 4-es csoportjának mérkőzését, a román válogatott Bosznia-Hercegovinát látta vendégül. A Robert Lupu által irányított gárda győzelmi kényszerben játszott, miután az első két meccsén két döntetlent jegyzett, ellenlábasa megnyerte párharcait.

Hirdetés

Ennek tükrében a házigazdák kezdtek jobban, két ígéretes gólszerzési lehetőségük is volt. Válaszképp a vendégek Radmilovic révén a 9. percben betaláltak, egy szöglet után. Kitámadott a román csapat, de nem találta az utat az egyenlítéshez. Az ellenlábas egy gyors ellentámadással a 17. percben kettőre növelte előnyét, kialakítva az első félidei eredményt (0–2).

A második felvonásban még nagyobb nyomást gyakorolt a román együttes, a 25. percben Ferreira távoli lökete a bal alsóban kötött ki. Savio akár ki is egyenlíthetett volna. Egy pontrúgás hozta a 2–2-es állást, Matei maradt egyedül egy bepöccintett oldalberúgást követően, az első lövését még hárította a kapus, a kipattanót már bevágta.

A végjátékban Bosznia-Hercegovina kitámadott, egy középre kiütött beívelést Ivankovic tízről a bal felsőbe bombázta. Másfél perccel a vége előtt mezőnyjátékosra cserélte kapusát a házigazda, megvolt az esély az újabb egyenlítésre, Matei közelről mellé pattintotta.

Kikapott, így nehéz helyzetbe került a román nemzeti együttes, távolodni látszik az Eb-re való kijutás. A soron következő fordulóban a két nemzeti együttes újból egymás ellen játszik, jövő héten a bosnyákok lesznek a házigazdák.

A nyolc Eb-selejtező csoportból az elsők egyenes ágon kijut a jövő évi tornára, míg a legjobb hat csoportmásodik is ott lesz a megmérettetésen.

Teremlabdarúgó Eb-selejtező, 4-es csoport, 3. forduló:

Románia–Bosznia-Hercegovina 2–3 (0–2).
Gólszerzők: Cristian Matei (36.), Paulo Ferreira (25.), illetve Anel Radmilovic (9., 17.), Srdjan Ivankovic (39.).

Szerbia–Észak-Macedónia – pénteken 19 órától.

A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 9 pont/3 meccs, 2. Románia 2/3, 3. Észak-Macedónia 1/2, 4. Szerbia 1/2.

1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Megváltoztatta a szabályzatot a szövetség, még egy évig otthon játszhat az FK Csíkszereda

Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.

A csapatkapitány góljával győzte le a koszovói bajnokot a Sepsi OSK

Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.

Székelyhon

Részleteket közölt a meteorológiai szolgálat a holnapra várható viharról

Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.

`
Krónika

Fogyatékkal élőket kihasználó illegális otthonokra csaptak le Bihar megyében

Egy magát humanitárius szervezetnek kiadó, Jóságos szamaritánus nevű, a rászorulókat kihasználó, a nekik szánt adományokat saját célokra költő egyesület tagjaira csapott le kedden a Szervezettbűnözés- és Terrorellenes Ügyosztály (DIICOT) Bihar megyében.

Krónika

Jó hír sokak számára: július elsejétől nő a minimálbér

A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.

Főtér

Miért szeretik jelenleg jobban az RMDSZ-t a románok, mint a magyarok?

És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?

Ez is érdekelheti

Nagyhatalommal találkozik a romániai futsalválogatott a világbajnokság felé vezető úton

Kisorsolták a 2028-as teremlabdarúgó-világbajnokság selejtezőinek főcsoportjait. A romániai válogatott az öt évvel ezelőtti vb-győztes Portugáliát kapta egyik ellenfélként.

Magyar bajnoki aranyért küzdenek meg a székely futsalosok

Csütörtökön rajtol a magyar futsal NB I döntője, amelyben az Újpest FC és a Nyíregyháza csap össze története első bajnoki címéért. A nyírségi együttes keretében három székelyföldi játékos is szerepel.

A Székelyudvarhelyi VSK nyerte az Aranycsapat Kupát Komáromban

A Székelyudvarhelyi VSK diadalával zárult a VII. Aranycsapat Kupa, amelyet április 29-én rendeztek meg a Komáromi Napok egyik kiemelt sporteseményeként.

Góllal mutatkozott be a magyar élvonalban a székelyudvarhelyi futsalos

Hétfőn pályára lépett új csatatában, lejátszotta első találkozóját az NB I-ben Bálint Andor. A sérülés után visszatérő játékos eredményes volt az új klubja győztes összecsapásán.

Újabb székelyudvarhelyi futsalos igazolt a magyar NB I-be

Eddigi pályafutása alatt csak Székelyudvarhelyen játszott Bálint Andor. A sérüléséből felépülő sportoló úgy döntött, nem a romániai 1. Ligában, hanem a magyar élvonalban folytatja.

Két ízben is továbbjutásra állt a magyar futsalválogatott az olaszok ellen az Európa-bajnokságon

Közel volt egy újabb történelmi tetthez a magyar teremlabdarúgó-válogatott a kontinenstorna utolsó csoportmeccsén. A lengyelek legyőzése után az olaszok dolgát is alaposan megnehezítette.

Örül a magyarok sikerének, Bíró Attilának hazahúz a szíve

Székelyudvarhelyen indult, ott is szeretné lezárni pályafutását Bíró Attila. Volt román és magyar futsalválogatott. A ljubljanai Európa-bajnokságon a lelátóról követte a nemzeti csapat szereplését.

Más kávéház, az Eb-címvédő könnyedén zsebelte be a pontokat a magyarok ellen

Az utóbbi két futsal Európa-bajnokságot megnyerő Portugália volt a magyarok ellenfele. Sokáig kellett várni az első helyzetre, a szépítő gól csak összejött.

Balázs Zoltán: ez volt a minimális elvárás a futsal Eb-n, de többet szeretnénk elérni

Pályafutása során háromszor is a világválogatott kapusának választottak. Játékosként volt magyar és a román bajnok is. A most zajló futsal Európa-bajnokságon a szakmai csapat tagjaként először élhette át a győzelem ízét.

Elveszítették a barátságos torna fináléját a romániai futsalosok

Nagy különbséggel kapott ki a romániai teremlabdarúgó-válogatott Marokkótól a horvátországi Futsal Week January Cup nemzetközi felkészülési torna döntőjében, így a második helyen végzett.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!