Betlizett a román futsalválogatott, távolodik az Eb-szereplés

Józsa Csongor 2021. március 04., 21:52 utolsó módosítás: 2021. március 05., 14:33

Kétgólos hátrányból még sikerült kiegyenlítenie a román teremlabdarúgó-válogatottnak. A bosnyákoknak még volt válaszuk.

Nem volt átütő erő a román támadásokban Fotó: Facebook/Futsal Romania

Csütörtökön este a bukaresti sportcsarnokban rendezték a teremlabdarúgó Eb-selejtező 4-es csoportjának mérkőzését, a román válogatott Bosznia-Hercegovinát látta vendégül. A Robert Lupu által irányított gárda győzelmi kényszerben játszott, miután az első két meccsén két döntetlent jegyzett, ellenlábasa megnyerte párharcait.

Ennek tükrében a házigazdák kezdtek jobban, két ígéretes gólszerzési lehetőségük is volt. Válaszképp a vendégek Radmilovic révén a 9. percben betaláltak, egy szöglet után. Kitámadott a román csapat, de nem találta az utat az egyenlítéshez. Az ellenlábas egy gyors ellentámadással a 17. percben kettőre növelte előnyét, kialakítva az első félidei eredményt (0–2).

A második felvonásban még nagyobb nyomást gyakorolt a román együttes, a 25. percben Ferreira távoli lökete a bal alsóban kötött ki. Savio akár ki is egyenlíthetett volna. Egy pontrúgás hozta a 2–2-es állást, Matei maradt egyedül egy bepöccintett oldalberúgást követően, az első lövését még hárította a kapus, a kipattanót már bevágta.

A végjátékban Bosznia-Hercegovina kitámadott, egy középre kiütött beívelést Ivankovic tízről a bal felsőbe bombázta. Másfél perccel a vége előtt mezőnyjátékosra cserélte kapusát a házigazda, megvolt az esély az újabb egyenlítésre, Matei közelről mellé pattintotta.

Kikapott, így nehéz helyzetbe került a román nemzeti együttes, távolodni látszik az Eb-re való kijutás. A soron következő fordulóban a két nemzeti együttes újból egymás ellen játszik, jövő héten a bosnyákok lesznek a házigazdák.

A nyolc Eb-selejtező csoportból az elsők egyenes ágon kijut a jövő évi tornára, míg a legjobb hat csoportmásodik is ott lesz a megmérettetésen.

Teremlabdarúgó Eb-selejtező, 4-es csoport, 3. forduló:

Románia–Bosznia-Hercegovina 2–3 (0–2).
Gólszerzők: Cristian Matei (36.), Paulo Ferreira (25.), illetve Anel Radmilovic (9., 17.), Srdjan Ivankovic (39.).

Szerbia–Észak-Macedónia – pénteken 19 órától.

A csoport állása: 1. Bosznia-Hercegovina 9 pont/3 meccs, 2. Románia 2/3, 3. Észak-Macedónia 1/2, 4. Szerbia 1/2.