Szombaton kora délután Bukarestben lépett pályára a Futsal Klub Székelyudvarhely ificsapata a teremlabdarúgó U19-es Elite Liga négyes döntőjének első elődöntőjében. A Jakab Zoltán által felkészített gárda ellenfele a CFR Turnu Severin volt.
Ebben az idényben még csak pontot sem hullajtott, a Román Kupát is megnyerte a Hargita megyei csapat, így a torna favoritjának számít. Ezt pedig nagyon gyorsan nyomatékosították a fiúk: a 10. percben 3–0-ra vezettek.
Erre a három udvarhelyi találatra jött az első válasz, a különbség megmaradt a pihenőig (5–2).
A második felvonásban is sokkal jobb játékot mutatott az FK Udvarhely, elhúzott 8–3-ra. Belefért, hogy a végjátékban kissé kiengedjenek, így sem forgott veszélyben a győzelmük.
Bejutott az országos döntőbe az udvarhelyi együttes, ellenfelük a Temesvári CFR lesz, miután a másik elődöntőben 2–0-ra verték az FC Piatra Neamț gárdáját.
A finálét vasárnap 15 órától játsszák – élőben közvetíti a Futsal Romania Youtube- és Facebook-csatornája.
Teremlabdarúgó U19-es Elite Liga, elődöntő:
Futsal Klub Székelyudvarhely–CFR Turnu Severin 8–5 (5–2).
Az udvarhelyiek gólszerzői: Kerestély József (5., 6.), Csog János (10., 25.), Bálint Andor (14., 15.), Csomor Máté (26.), Hegyi Attila (28.).
Az FK Csíkszereda megállapodott a Győri ETO-val Bödő Efraim Zoltán szerződtetéséről, így a saját nevelésű fiatal középpályás a magyar bajnoki címvédőnél folytatja – az átigazolást Szondy Zoltán klubelnök megerősítette a Székely Sportnak.
Labdarúgói pályafutása legnehezebb időszakán megy keresztül a Sepsi OSK nyolc hónapra eltiltott csapatkapitánya, Cosmin Matei. A 34 éves labdarúgó a Székely Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, minden erejével a visszatérésre koncentrál.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Rengeteg erdélyi magyar dolgozott életében Magyarországon vagy más európai államban, sokan most is a „messzi idegenben”, külföldi munka során keresik meg kenyerüket. A nyugdíj előtt ezért fontos kérdés: elvesznek-e a külföldön szerzett évek.
Míg a profitorientált, világi vállalatok esetében általában szűkebb a tevékenységi kör és sokkal több a gazdasági szakember, addig az egyházak esetében szerteágazóbb a gazdasági tevékenységi kör és kevesebb a szakember.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!