Pénteken délután játszották le a Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület által kiírt teremlabdarúgó-bajnokság udvarhelyi selejtezőmeccsét, ezen a Székelyudvarhelyi UH SE az IPSE Székelyudvarhellyel csapott össze. Kiegyensúlyozott első játékrészt követően 3–2-re vezetett utóbbi, a pihenőt követően még döntetlenre hozta az állást az UH SE, de aztán zsinórban nyolcat vágott, 11–3-ra nyert az IPSE (gólszerzők: Miklós Sándor 4, Simon Arnold és Bálint Róbert 2-2, Bak István, Szécsi Barna és Kovács Sándor, illetve Katona Zoltán, Szőcs Levente és Esztány Ede), így ő jutott a döntő tornára.
Ezt szombaton játsszák, a sorsolás alapján az A csoportba a házigazda Csíkszentsimoni FC – amely egyben a címvédő is –, a Gyergyói Inter II. és az IPSE Székelyudvarhely került, a B-ben pedig a Homoródalmási Homoród, a Balánbányai Bányász és a Csícsói Ezüstfenyő érdekelt.
A csoportmeccsek után az első két helyezett az elődöntőket játssza, aztán következik a kisdöntő és a finálé.
Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, döntő torna, Csíkszentsimon, 2024. március 2.
9.00 Csíkszentsimon–Gyergyó II.
9.50 Homoródalmás–Balánbánya
10.40 IPSE–Csíkszentsimon
11.30 Csicsó–Homoródalmás
12.20 Gyergyó II.–IPSE
13.10 Balánbánya–Csicsó
14.00 meccs az 5. helyért
14.50 elődöntő (A1–B2)
15.40 elődöntő (B1–A2)
16.30 kisdöntő
17.20 döntő
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
Aggodalmak hullámát váltotta ki a román állam berkeiben, hogy a magyar Bonafarm csoporthoz kerülhet a Napolact márka a FrieslandCampina Romániától – írja a gazdasági szektorban dolgozó kormányzati forrásokra hivatkozva az Adevărul.ro.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!