A román teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásából négy fordulót kellett volna még lejátszani, de a szakszövetség vezetősége arról döntött, hogy ezeket a meccseket nem rendezik meg. Az FRF-közlemény szerint az első két helyen álló együttes, a Galaci United és a Csíkszeredai Imperial Wet közötti oda-visszavágós finálét követően hirdetnek bajnokot, így döntik el, hogy melyik csapat képviselje Romániát a következő idényben a Bajnokok Ligájában.
Cosmin Gherman, az Imperial vezetőedzője szerint a lehető legrosszabb döntés született.
Szerintem folytatni kellett volna, minden csapat lejátszhatta volna a hátralévő négy-négy meccsét, akár sűrített rendszerben. Vagy ha direkt döntőt akartak, akkor a három győztes meccsig zajló rendszert kellett volna alkalmazni.
A minisztérium határozatának függvényében – több mint három hónap szünet után – fogjuk újrakezdeni a közös edzéseket június 1-én vagy június 15-én. Az oda-visszavágós döntőben bármi megtörténhet.
A szerb idegenlégósaink hazautaztak, a többiek itt vannak Romániában és lehetőségeik szerint végzik az egyéni felkészülést” – nyilatkozta Gherman.
A futsalbajnokság folytatásáról hozott döntést megelőző videokonferencián az érdekelt négy csapat – Galac, Csíkszereda, Călărași és Temesvár – képviselőivel konzultált az FRF, a csíkiakat Görbe Walter klubtulajdonos és Bíró Zsolt menedzser képviselte.
Ennek érdekessége, hogy
a galaciak a bajnokság befagyasztását kérték, és azt, hogy őket hirdessék ki bajnoknak.
Megtudtuk, hogy a csapatok egy következő sportminisztériumi rendelet függvényében kezdhetik meg a közös felkészülést, a döntő időpontját pedig annak függvényében jelölik ki, hogy mikorra kéri majd az UEFA tagországaitól a teremlabdarúgó-bajnokok lejelentését. A videokonferencián elhangzott annak a lehetősége is, hogy semleges pályán rendeznek egy Temesvár–Călărași összecsapást a bronzéremért.
Az Imperial Wet vezetősége reméli, hogy eltörlik a 14 napos kötelező karantént a csapatok esetében, és csak a kötelező tesztelés marad meg. A videokonferencián elhangzott, hogy a szakszövetség javasolta a minisztériumnak, hogy a sportcsarnokok és a szálláshely közötti távolságot a játékosok kisbuszokkal, személygépkocsikkal is megtehessék.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!