A román teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásából négy fordulót kellett volna még lejátszani, de a szakszövetség vezetősége arról döntött, hogy ezeket a meccseket nem rendezik meg. Az FRF-közlemény szerint az első két helyen álló együttes, a Galaci United és a Csíkszeredai Imperial Wet közötti oda-visszavágós finálét követően hirdetnek bajnokot, így döntik el, hogy melyik csapat képviselje Romániát a következő idényben a Bajnokok Ligájában.
Cosmin Gherman, az Imperial vezetőedzője szerint a lehető legrosszabb döntés született.
Szerintem folytatni kellett volna, minden csapat lejátszhatta volna a hátralévő négy-négy meccsét, akár sűrített rendszerben. Vagy ha direkt döntőt akartak, akkor a három győztes meccsig zajló rendszert kellett volna alkalmazni.
A minisztérium határozatának függvényében – több mint három hónap szünet után – fogjuk újrakezdeni a közös edzéseket június 1-én vagy június 15-én. Az oda-visszavágós döntőben bármi megtörténhet.
A szerb idegenlégósaink hazautaztak, a többiek itt vannak Romániában és lehetőségeik szerint végzik az egyéni felkészülést” – nyilatkozta Gherman.
A futsalbajnokság folytatásáról hozott döntést megelőző videokonferencián az érdekelt négy csapat – Galac, Csíkszereda, Călărași és Temesvár – képviselőivel konzultált az FRF, a csíkiakat Görbe Walter klubtulajdonos és Bíró Zsolt menedzser képviselte.
Ennek érdekessége, hogy
a galaciak a bajnokság befagyasztását kérték, és azt, hogy őket hirdessék ki bajnoknak.
Megtudtuk, hogy a csapatok egy következő sportminisztériumi rendelet függvényében kezdhetik meg a közös felkészülést, a döntő időpontját pedig annak függvényében jelölik ki, hogy mikorra kéri majd az UEFA tagországaitól a teremlabdarúgó-bajnokok lejelentését. A videokonferencián elhangzott annak a lehetősége is, hogy semleges pályán rendeznek egy Temesvár–Călărași összecsapást a bronzéremért.
Az Imperial Wet vezetősége reméli, hogy eltörlik a 14 napos kötelező karantént a csapatok esetében, és csak a kötelező tesztelés marad meg. A videokonferencián elhangzott, hogy a szakszövetség javasolta a minisztériumnak, hogy a sportcsarnokok és a szálláshely közötti távolságot a játékosok kisbuszokkal, személygépkocsikkal is megtehessék.
A Sepsi OSK feljutásától hangos a magyar és a román sportsajtó, a híradások középpontjában a klub közismert elnöke, Diószegi László áll, aki nem tudta palástolni abbéli örömét, hogy másodszor is sikerült kiharcolni az élvonalbeli tagságot.
Hivatalos közleményben jelentette be a labdarúgó 2. Liga bajnoka, a Vajdahunyadi Corvinul, hogy hol rendezi hazai mérkőzéseit a Szuperliga következő idényében. A döntés a székelyföldi klubokat is érinti, hiszen rájuk így hosszabb kiszállások várnak.
Nicușor Dan hétfőn, a pártokkal való tárgyalást követően bejelentette, hogy addig egyeztet a parlamenti pártokkal, amíg kirajzolódik egy szilárd, Nyugat-barát kormánytöbbség.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
Újabb magyar sikernek tapsolt perceken át a cannes-i közönség: Nemes Jeles László vasárnap bemutatott új filmjét, a Moulint mintegy tízperces álló ováció követte a vetítés után.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!