HIRDETÉS

Az ifi teremlabdarúgóknál a Marosvásárhelyi VSK az igazi kupaspecialista

Ezúttal is Marosvásárhelyre ment a kupa
Fotó: László Ildikó

Az első játékrészt követően még rátett egy lapáttal a címvédő, ezt már nem bírta el az FK Székelyudvarhely. Az U19-es korosztály futsal Román Kupa legutóbbi három kiírást a marosvásárhelyiek nyerték.

Hétfőn délután Piatra Neamțon a teremlabdarúgó U19-es Román Kupa nyolcas döntőjének utolsó mérkőzését rendezték. A fináléba két székelyföldi klub jutott be, az FK Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK. Az előzetes várakozások alapján is ezen két csapatot látták a szakemberek a két esélyesnek a trófea elnyerésére.

HIRDETÉS

Egy évvel korábban is ők játszották a finálét, akkor a marosvásárhelyiek a Székelyudvarhelyen rendezett tornán 4–0-ra nyertek az FK-val szemben.

A Kacsó Endre által irányított marosvásárhelyiek ragadták meg a kezdeményezést az elején, egy szabadrúgás után az 5. percben Butiurcă szerezte meg a vezetést. Ezt követően fennebb húzódott ellenfelük, a 10. percben jött az egyenlítés, Popovics készítette le Béresnek, aki a kapussal szemben nem hibázott.

Nem sokáig volt 1–1 az állás, egy marosvásárhelyi beívelést követően Vass lábáról került a játékszer a saját kapujába.

Nagyon gyorsan kigyűlt mindkét együttes csapathibája, az FK végezhetett két ízben kisbüntetőt, Kiss és Popovics lövését is védte Gurdin. Túloldalt is kimaradt egy tízméteres.

Korábbi felvétel •  Fotó: László Ildikó Galéria

Korábbi felvétel
Fotó: László Ildikó

A pihenő előtt összejött a Tankó Levente és Hadnagy István által felkészített udvarhelyieknek az egyenlítés, Boér értékesített egy kipattanót, de mégis a VSK mehetett előnnyel vissza az öltözőbe, Curticapean távoli bombájával (2–3).

A második felvonás első pillanataiban Butiurcă volt eredményes, először vezetett kettővel a Marosvásárhelyi VSK. Az FK szaladt, hogy ledolgozza hátrányát, csakhogy jól védekezett az ellenlábas. Sőt, a 30. percben Curticăpean duplázott, az eredményjelző pedig 5–2-es vásárhelyi előnyt mutatott.

A végjátékban kockáztatnia kellett a székelyudvarhelyieknek, mezőnyjátékosra cserélték kapusukat, a húzás nem jött be, Butiurcă csípett el egy átadást, saját térfeléről passzolta be az üres kapuba.

Popovics gólja csak a kozmetikázásra volt elégséges, a Marosvásárhelyi VSK 2023 és 2024 után zsinórban harmadszor nyerte meg a teremlabdarúgók ifi Román Kupa kiírását.

Teremlabdarúgás, U19-es Román Kupa, döntő:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Marosvásárhelyi VSK 3–6 (2–3).
Gólszerzők: Boér Ákos (10., 18.), Popovics Erik (38.), illetve Butiurcă Zsolt (5., 21., 36.), Vass Lóránt (11., öngól), Curticăpean Andrei (20., 30.).
FK: Lőrincz Zsolt – Bálint Patrik, Kiss Csaba, Popovics Erik, Fazakas Zalán. Cserék: Hajdó Roland, Dombi Béres, Vass Lóránt, Rácz Dávid, Boér Ákos, László Szabolcs, Szécsi Adorján. Edzők: Tankó Levente és Hadnagy István.
VSK: Gurdin Dániel – Csepán Róbert, Mirestean Ciprian, Cherteș Patrik. Cserék: Tudoran Darius, Curticapean Andrei, Paul Nistor, Fodor Rudolf, Fodor Eduárd, Imre Roland, Láposi Adrian. Edző. Kacsó Endre.
szóljon hozzá!
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Ajánljuk még

Hatásosnak bizonyult a rengeteg kritika – a FIFA eltűntette Kovács Istvánt a reflektorfényből

Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.

Niczuly Roland: „Diószegi csak a hazugságot terjeszti, hogy én legyek, akin csattan az ostor”

Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.

Székelyhon

185-tel mérték be a rendőrök a két fiatalt, akik menekülés közben a teljesen kiégett autóban vesztették életüket

Két fiatal vesztette életét egy közlekedési balesetben vasárnapra virradóan Râmnicu Vâlceában. A rendőrség üldözte őket, miután nagy sebességgel közlekedtek, és nem álltak meg a jelzésre – közölte vasárnap a Vâlcea megyei rendőrség.

`
Krónika

Megnyirbálta a kormány a közalkalmazottak bérpótlékát, munkabeszüntetéssel fenyegetőznek a dolgozók

Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.

Krónika

CSM-elnök: összeomlik az igazságügyi rendszer, ha 65 évre emelik a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát

A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.

Főtér

Olaszországban bukkant Vlad Țepeș sírjára – állítja a volt Prahova megyei tanácselnök – hírmix

Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.

Ez is érdekelheti

Elköszönt az FK Székelyudvarhely gólkirálya

Két év után távozik a székelyföldiek gólfelelőse. Hadnagy István döntése szakmai, egyben családi is. Visszamegy a magyar élvonalba.

Visszatér az élvonalba a Dévai Autobergamo

Két év kihagyás után ismét a teremlabdarúgó 1. Ligában szerepelhet az ország egyik legsikeresebb futsalcsapata, Dévai Autobergamo – jelentette be a klub elnöke, Dorin Popa. A hírek szerint nyolc együttes lesz ott a bajnoki rajtnál.

Nem vállalja az élvonalbeli szereplést a Kereszthegy SK

A Kereszthegy SK vezetősége döntést hozott: a 2025–26-os szezonban nem vállalják az indulást a teremlabdarúgó 1. Ligában, annak ellenére, hogy a csapat zsinórban másodszor nyerte meg a másodosztály bajnoki címét.

Ezüstös lett az évadjuk, nem elégedetlenek ezzel az FK Székelyudvarhelynél

Hosszú, mérkőzésekkel teli, eredményes évadon van túl az FK Székelyudvarhely teremlabdarúgó-csapata. Az edzőt, illetve a támogatói kör képviselőjét kérte fel a Székely Sport, hogy értékelje a szezont.

Új bajnokot avattak az ifi teremlabdarúgóknál

Végletekig kiélezett, fordításokkal tarkított finálét játszott az FK Székelyudvarhely és a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó U19-es bajnokság döntőjében. A hosszabbítás utolsó percében dőlt el a bajnoki cím.

A ráadásban dőlt el, hogy melyik két gárda jutott az ificsapatoknál a futsaldöntőbe

Mindkét elődöntőben hátrányt kellett ledolgozniuk, hogy végül érvényesítsék a papírformát a favoritok. Megismétlődik a kupadöntő a bajnoki fináléban az U19-es teremlabdarúgóknál.

Keserédes az íze az FK Székelyudvarhely ezüstérmének (videóval)

A harmadik felvonás egyben az utolsót is jelentette a Futsal Klub Székelyudvarhely számára a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében. Az ezüstéremmel a nyakukban nyilatkoztak a Székely Sportnak a játékosok.

Visszavágna az FK Székelyudvarhely a Marosvásárhelyi VSK-nak, a Sepsi-SIC lenne a nevető harmadik

Három székelyföldi együttes jutott be az ifjúsági teremlabdarúgó-bajnokság négyes döntőjébe. A székelyudvarhelyi tornán hétfőn játsszák az elődöntőket, kedden a kisdöntőt és a finálét.

Az FK Székelyudvarhely otthonában ünnepelte újabb bajnoki címét a Galaci United

Székelyudvarhelyi góllal, így apró reménysugárral indult a futsaldöntő harmadik felvonása. Csakhogy a Galaci United erre zsinórban öttel válaszolt, így idén a helyi FK-nak be kellett érnie az ezüstéremmel.

Múltidéző, amikor Székelyudvarhely futsalbajnoki címet ünnepelhetett

Tizenhét évvel ezelőtt révbe ért az akkor Sport Klub névre hallgató székelyudvarhelyi teremlabdarúgó-együttes. Azóta hiába próbálkozik, ezüst- és bronzérmeket gyűjtött be. Milyen is volt a 2008-as szezon, ennek néztünk utána.

HIRDETÉS
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!