Az FK Udvarhely ismét megviccelte a Galacot

Józsa Csongor 2021. március 20., 15:18 utolsó módosítás: 2021. március 20., 15:20

Sokáig vezetett a bajnoki fináléra hajtó Galaci United ellen a fiatal FK Székelyudvarhely. A legvégén megszerezte első pontját a futsal 1. Liga rájátszásának felsőházában.

Odatették magukat a fiatal székelyudvarhelyiek Fotó: Pinti Attila

Nagyrészt tét nélküli a Futsal Klub Székelyudvarhely számára a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának második teremtornája, hiszen elmozdulni a negyedik helyről nem nagyon tud. Ennek ellenére az együttes igencsak odatette magát a csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendezett szombat délutáni mérkőzésen a Galaci United ellen.

A két fél pár héttel ezelőtt a Román Kupa negyeddöntőjében találkozott, akkor nagy meglepetésre az udvarhelyiek nyertek, így kiütötték az országot a Bajanokok Ligájában képviselő klubot.

A 4. forduló összecsapása jól indult a Duna partiaknak, egy távoli lövéssel szerezték meg a vezetést. Tankó és Kedei előtt megvolt az egyenlítés lehetősége. Az FK hálóőrének védései is kellettek, hogy maradjon a minimális különbség.

A szünet előtt megrázta magát a fiatal székelyföldi együttes, Tankó révén egy távoli lökettel kiegyenlítettek, majd még a dudaszó előtt ugyanő pöccintette be közelről, 2–1-re vezettek az első felvonást követően.

A második játékrészben sem változott a játék képe, a galaciak még jobban kitámadtak, nyomás alatt tartották az udvarhelyiek kapuját. Jól állta a sarat a Jakab Zoltán által irányított gárda, a 31. percben egyenlített a bajnoki döntőre hajtó gárda (2–2).

Fordítani viszont nem tudott, egy ellentámadást követően újból az FK volt eredményes, az ezen a meccsen a csapatkapitányi karszalagot viselő (Szécsi Barna nem játszott) Kedei közelről volt eredményes.

A végjáték parázs csatát hozott. Mezőnyjátékosra cserélte kapusát az United, gyorsan egalizált, hogy aztán a 37. percben átvegye a vezetést.

4–3-nál a Hargita megyeieken volt a sor, hogy a hálóőr nélküli játékot alkalmazzák, ők is bemutatták, hogy ezt a taktikai elemet ismerik, Balázsi maradt egyedül, nem hibázta el (4–4).

A döntetlen megmaradt a végső dudaszóig, az FK Udvarhely újabb bravúros eredményt könyvelhetett el a Galaci Uniteddel szemben, utóbbiaknak sokba kerülhet az elhullajtott két pont a végelszámolásnál.

Teremlabdarúgó 1. Liga, rájátszás, felsőház, 4. forduló:

Galaci United–FK Székelyudvarhely 4–4 (1–2).
Gólszerzők: Ignat (5.), Cireș (31.) Tacot (36., 37.), Balázsi Attila (38.) illetve Tankó Levente (17., 20.), Kedei Barna (35.).
FK: Grigoraș – Bálint, Tankó, Kedei, Balázsi (játszott még: Kerestély, Gálfi, Miklós, Boga, Csomor).