Pénteken délben idegenben, az Olimpia Rm. Sărat otthonában lépett pályára az újdonsült Román Kupa-győztes FK Székelyudvarhely az U19-es teremlabdarúgó Elit Liga csoportmérkőzésén. A Jakab Zoltán által irányított gárda ebben a kiírásban még csak pontot sem hullajtott, keretükből négyen voltak a román ifiválogatottban, amelyik kivívta az Európa-bajnokságra való kijutást.
A bajnoki összecsapás sem jelentett túl nagy problémát a fiataloknak, csak az első játékrészben tudta tartani valamelyest velük a lépést a házigazda, végül egy tucat gól lőttek. Magabiztosan vezetik a csoportjukat.
Teremlabdarúgó U19-es Elit Liga, 1-es csoport, 6. forduló:
Olimpia Rm. Sărat–FK Székelyudvarhely 3–12 (0–3).
A vendégek gólszerzői: Csog Csongor 3, Miklós Árpád, Csomor Máté és Bálint Andor 2-2, Csíki Zsolt, Péter Miklós és Hegyi Attila 1-1.
A csoport másik meccsét március 30-án, szerdán 17 órától rendezik, itt a Kézdivásárhelyi SE a FC Piatra Neamț gárdáját fogadja.
A csoport jelenlegi állása: 1. Udvarhely 15 pont/5 meccs, 2. Piatra Neamț 9/4, 3. Kézdivásárhely 3/4, 4. Rm. Sărat 3/5, 5. Fălticeni -3/4.
Jelentős játékosmozgás zajlik az FK Csíkszeredánál: a klub bejelentette, hogy tizenegy labdarúgó távozik a keretből. A búcsúzók között több meghatározó futballista is szerepel.
Hivatalossá vált, hogy a Kolozsvári U a Sepsi Duna Arénában rendezi meg a július 23-án sorra kerülő nemzetközi kupamérkőzését. A két klub minden részletben megállapodott, így a kolozsvári együttes Sepsiszentgyörgyön fogadhatja ellenfelét.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
Két természetes személyt és hét kereskedelmi társaságot küldött bíróság elé a Kovászna Megyei Törvényszéki Ügyészség egy több mint 9,2 millió lejes sikkasztási és pénzmosási ügyben.
Teljes zűrzavar közepette szállították el a Bihar megyében felszámolt illegális szociális létesítmények lakóit, közülük sok magyar rászoruló Olténiába került.
Autóval hajtott egy helsinki luxusüzlet kirakatába egy román bűnbanda, majd 580 000 eurós zsákmánnyal menekült. Az ország háromnegyed részén vörös hőségriasztással indul a jövő hét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!