A székelyudvarhelyi klub a szakszövetség bejelentését követően felfüggesztette minden sporttevékenységét. „Ebben az időszakban az egészség és a biztonság a legfontosabb, a sport háttérbe szorul. Ami a klubunkat illeti,
Várjuk, hogy mi lesz a szövetség vezetőségének későbbi döntése” – mondta megkeresésünkre Jakab Zoltán, az FK elnöke. Hozzátette,
szinte biztos benne, hogy a csapatnak véget ért a bajnoki évad.
„Mi az alsóházban szereplünk, még sok találkozó lenne hátra, de igazából semmiről sem döntenek, nem lesz kieső. Ennek tudatában nincs miért arról beszélni, hogy milyen lesz a folytatás. Persze, ha az a döntés, hogy valahogy a bajnokság újrakezdődik, akkor összekürtöljük a játékosokat.”
Jakab Zoltán tagja a szakszövetség teremlabdarúgó-szakosztályának, az elnök pedig kikérte a véleményét, hogy miként látja a 2019–2020-as idény lezárását. „Kifejtettem, hogy
Amennyiben lesz idő arra, hogy a szezont lezárjuk, akkor a Csíkszeredai Imperial Wet és a Galaci United játssza az egyik fél két győzelméig tartó párharcot. Ez pár nap alatt eldőlhet, akár zárt kapus meccseken. Azért lehet fontos, hogy az aranyérmes indulhasson az UEFA Bajnokok Ligája kiírásában. A további mérkőzések szinte értelmetlenek” – nyilatkozta Jakab Zoltán.
Ami a Román Kupa négyes döntőjét illeti – amely épp azon a hétvégén lett volna, amikor felfüggesztették a bajnokságot –, az FK elnöke úgy véli, akár lehetne ezzel a tornával kezdeni az új idényt. Az FK Székelyudvarhely U19-es csapata veretlenül áll csoportja élén, de valószínű, hogy az ifjúsági bajnokságban nem lesz folytatás.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
A Corvinul elleni vereségről, az FK Csíkszereda pénzügyi helyzetéről, az önkormányzati támogatások hiányáról, Kleinheisler László távozásáról és a klub jövőjéről is őszintén beszélt Szondy Zoltán a Buzánszky Jenő Sportteraszon, a 35. Tusványoson.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!