Hirdetés

Az éremszerzés gyógyír lenne az FK Székelyudvarhelynek

A csapatkapitány érzi, gyenge volt az alapszakasz, több kell a rájátszásban
Fotó: László Ildikó

Nagy hátránnyal indítja a felsőházi rájátszást a tavalyi ezüstérmes. Hat találkozó jön, ahol nincs sok veszítenivalója a székelyföldi teremlabdarúgó együttesnek, egyben megmutathatják, hogy többre képesek.

Tizenegy győzelem mellett egy döntetlen, hat vereség az FK Székelyudvarhely mérlege a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában. Az oda-visszavágók sorozata ezen a héten zárult, a rájátszás ezen a hétvégén rajtol. A székelyföldiek ugyan bejutottak a felsőházba, hátrányuk öt pont a harmadik Dévai CSM-vel, kilenc a második Temesvári CFR-vel szemben.

A csapatkapitánnyal értékeltük a szezont, próbáltuk megfejteni, hol volt a hiba. Tankó Levente szerint találniuk kell egy megfelelő célkitűzést a soron következő időszakra.

Hirdetés

– Az alapszakasz végén a negyedik helyen zárt az FK Székelyudvarhely. Az idény kezdetekor ennél jobbra számítottunk.

– Az biztos, hogy ennél mindenki jobbat remélt. Ennél jobban nem lehetett elrontani az alapszakaszt, nagyon kis eséllyel indulunk a rájátszásában, hogy ott lehessünk a döntőben. Na, de ki kell hozni a legjobbat az egészből.

A topcsapatokkal most fel kell venni a harcot, megmutatni, hogy azért ennél jobbak vagyunk.
•  Fotó: Beliczay László Galéria

Fotó: Beliczay László

– Két nagyon fájó vereség csúszott be, az egyik rögtön az elején jött, a Dévai West elleni, a másik meg a Marosvásárhellyel szembeni kisiklás volt.

– A dévai pecsételte meg az egész szezonunkat, már alapból rosszul indítottuk az évadot. A vásárhelyi pedig végképp elrontotta az egészet.

Na, de úgy gondolom, hogy lehet még korrigálni, mert itt van a play-off. Nem akarom azt kijelenteni, hogy a döntőre nem látok esélyt, de talán egy bronzérem valamelyest gyógyír tud lenni számunkra.

– A fináléhoz több mint csoda kellene.

– Még a harmadik helyért is vért kell izzadnunk. Biztosan lesznek körbeverések, a Dévai CSM is elég jó arcát mutatta az utóbbi időben, míg a Temesvár és a Galac mindkétszer megvert minket a bajnokságban.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

– Hogyan került ebbe a helyzetbe a csapat, hol volt elrontva ez az alapszakasz?

– Egy gyengébb ellenféltől az elején kikaptunk. Ez megzavarta kissé a társaságot. Azután érkeztek a koncentrációs és hozzáállásbeli hiányosságok.

Belekerültünk egy gödörbe, nem tudtunk sehogy sem annyira erősek lenni, hogy ebből kievickéljünk. Mindenképp valami pszichikai oka van az egésznek. A fejekben problémák vannak.

– Amennyiben ezt félre tudjátok tenni, akkor a rájátszásban mind a hat találkozónak az esélytelenek nyugalmával vághattok neki.

– Kell egy célkitűzés, másképp újabb pofonokba fogunk beleszaladni. A vezetőség is meg kell találja a középutat. Egy reális feladatot kell megfogalmazni, kitalálni. Hogy ne legyen rossz vége, rossz szájíze ennek a szezonnak.

•  Fotó: László Ildikó Galéria

Fotó: László Ildikó

– Pedig ha azt nézzük, akkor idén a keret erősebb volt, mint tavalyi, amikor odaértetek a döntőre. Sokan bíztak benne, hogy most is meglehet a finálé.

– Ütőképesebb csapatunk volt. Elment egy, jött két jó játékos, akik jól teljesítettek az egész szezonban. A mentális problémákon viszont ők sem tudtak átsegíteni. A csapategységünk, az összetartásunk megvolt, egyszerűen nem jöttek az eredmények.

Minden egyes meccsen megvoltak a lehetőségeink, odaértünk, ott voltunk, de nagyon sokat kihagytunk. Ez pedig ezen a szinten megengedhetetlen, ennek isszuk a levét.

– Valamelyest érintetted, hogy éremmel kellene lezárni az idényt.

– Az jó lenne. Egyben bravúros hajrát jelentene. Azzal a szezonon kicsit kozmetikáznánk, mert ez az alapszakasz nagyon rossz volt.

Ez a hat meccs arról kell szóljon, hogy a jövő csapatát építjük.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Bravúros diadal: idegenben vette el a Corvinul veretlenségét a Sepsi OSK (videóval)

Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.

Széteső keret, edzőváltások, túlterhelés – a Csíkszeredai Sportklub idényének értékelése

„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.

Székelyhon

Eldurvult konfliktus nagycsütörtök este: fegyvert használtak a rendőrök, a sérült fiatalt helikopterrel vitték kórházba

Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.

`
Krónika

„Ki másban bízhatnánk?” Céltudatosak az erdélyi levélszavazók a kolozsvári főkonzulátuson

Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.

Krónika

Isten érintésének köszönhetően lehet jó az ember – László Attila főesperes-plébános a húsvét lelkiségéről 1.

A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.

Főtér

Borzalmas baleset történt Kolozs megyében, öten meghaltak – hírek hétfőn

További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.

Ez is érdekelheti

Drámai végjáték, az utolsó másodpercekben lett döntetlen a székely futsalrangadó

Pazar mérkőzést játszott egymással a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 5. fordulójában. Másfél perccel a vége előtt még két góllal vezetett a házigazda, mégis döntetlen lett a vége.

Csoportelsőként jutott a rájátszásba a Kereszthegy, brassói ellenféllel kezd

Nagyszerű teljesítménye után csoportelsőként jutott a rájátszásba a teremlabdarúgó 2. Ligában a Gyergyóremetei Kereszthegy csapata, amely a negyeddöntőben a Brassói Kids Tâmpa ellen kezdi meg a küzdelmet.

Sorsoltak a Román Kupában, a fináléban jöhet össze a székely rangadó

Kialakult a teremlabdarúgó Román Kupa 2025–2026-os kiírásának elődöntős párosítása. A Final Four-t Székelyudvarhelyen rendezik, ahol a címvédő is pályára lép.

Megszorongatni sem tudta a futsalbajnokot a Marosvásárhelyi VSK

Gyorsan előnybe került, majd érvényesítette a papírformát a Galaci Unted a teremlabdarúgó élvonal play-offjában. Ezzel nagyrészt elszálltak a Marosvásárhelyi VSK döntőbeli álmai.

Visszavágott az Autobergamo, megszakadt a Sepsi-SIC veretlensége

Revansot vett a nemrég elszenvedett vereségért a Dévai Autobergamo a Sepsi-SIC ellen, amely vasárnap este egy gólszegény mérkőzésen múlta felül a háromszéki együttest. A zöld-fehérek ezzel elveszítették veretlenségüket a felsőházi rájátszásban.

A két hazai gólra kilenccel válaszolt a VSK Udvarhely

Gólzáporos mérkőzésen, fölényes játékkal győzött a VSK Székelyudvarhely a Mausoleul Mărășești otthonában, és továbbra is versenyben maradt a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházának megnyeréséért.

Kanyó mesterhármasával továbbra is hibátlan a Sepsi-SIC

Újabb kemény meccs várt a Sepsi-SIC együttesére a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában, a Dévai Autobergamo látogatott a Sepsi Arénába. A zöld-fehéreknek ezúttal sem volt könnyű dolguk, de végül otthon tartották a három pontot.

Többször faragott hátrányából a címvédő ellen a marosvásárhelyi futsalcsapat

A második kiszállását is elveszítette a Marosvásárhelyi VSK a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában: a kedd esti összecsapáson nagy hátrányba került és csak szépíteni tudott, végül 5–3-ra alulmaradt a bajnoki címvédő Galaci United otthonában.

Legyűrte a címvédőt, vezeti a futsalbajnokságot a Sepsi-SIC

Az összecsapás elején jókora előnyt szerzett a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, ezzel jól tudott gazdálkodni, és végül mindhárom pontot megszerezte a bajnoki címvédő Galaci United ideiglenes otthonában.

Ritkán jegyzünk futsalmeccsen olyan eredményt, amit a VSK Székelyudvarhely játszott

Alaposan odatette magát mindkét fél a teremlabdarúgó 1. Liga rájátszásának alsóházi összecsapásán. A VSK Székelyudvarhely kétszer a kapufát találta telibe, a Dévai West kisbüntetőt hagyott ki.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!