A székelyudvarhelyi Rákóczi Centerben rendezték a találkozókat, két másodosztályos gárda, a Kézdi SE és a Marosvásárhelyi VSK, illetve két élvonalbeli csapat, a Dévai Autobergamo és a házigazda FK Székelyudvarhely küzdött meg.
Előbb a két elődöntőt játszották, az FK 7–3-ra győzte le a Kézdi SE-t, míg a másik ágon az Autobergamo 8–2-re múlta felül a marosvásárhelyieket. A kisdöntőt a háromszékiek nyerték 10–6-ra, a finálé jó játékot hozott, 1–1-es első félidőt követően a dévaiak 2–1-re nyertek, így ők emelhették magasba a kupát.
A torna legjobb játékosának Iszlai Richárdot (Déva) választották, a legjobb kapus címet Andrei Grigoraș (FK) vehette át, míg a legfiatalabb játékos a székelyudvarhelyi Boga Bence volt.
Két hét múlva a csapatok a dévai felkészülési tornán újból megmérkőznek egymással.
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!