Szombaton délután rendezték a teremlabdarúgó 1. Liga elődöntőjének második összecsapását. A Dévai Autobergamo a Temesvári CFR-t látta vendégül. A Hunyad megyeiek idegenben 4–2-re nyertek, így összesítésben 1–0-ra vezettek az egyik fél két győzelméig tartó párharcban.
A második meccsen végig vezetve 6–2-es félidőt követően 9–4-re nyerte a Cosmin Gherman által irányított házigazda, így különösebb probléma nélkül jutott a döntőbe. Az Autobergamónak ez lesz fennállása harmadik fináléja, az előző kettőt megnyerte.
Az elődöntő másik ágán a Galaci United vezet, 7–2-re diadalmaskodtak az FK Székelyudvarhely otthonában. Itt a második felvonást a Duna-partiak otthonában rendezik április 19-én, kedden 19 órától.
Telt ház, fúvószenekar és kiváló hangulat fogadta a bajnoki döntőnek beillő rangadót vasárnap kora este Csíkszentsimonban. A hazaiak 4–0-ra legyőzték az Agyagfalvi Lendületet, és megnyerték a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának bajnoki címét.
A feleknek nem sikerült megállapodniuk, az FK Csíkszereda nem bólintott rá az FCSB által tett ajánlatért Anderson Cearáért. Úgy tűnik, a fővárosiak visszalépnek az üzlettől.
Bár eredetileg csikót próbált elejteni egy agresszív székelyvarsági medve, később rátámadt és megkergette a vasárnap esti riasztásra kiérkező hatóságokat. Kénytelenek voltak ártalmatlanítani a nagyvadat.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Egy kemping közelében történt az a medvetámadás, amelynek nyomán életét vesztette egy férfi szombaton Szeben megyében. A település polgármestere és egy liberális parlamenti képviselő a medvepopuláció szabályozását sürgeti a tragédia nyomán.
A mítosztalanított román–magyar közös történelem nem széles körű fogyasztásra alkalmas termék, de az MCC-történészkerekasztal előadói egyelőre optimisták.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!