A kiírás toronymagas esélyese a Futsal Klub Székelyudvarhely, a Hargita megyeiek az idény összes, mind a tizennyolc mérkőzését megnyerték, és emellett elhódították a Román Kupát is.
A székelyföldiek az elődöntőben, szombaton 13 órától a CFR Turnu Severinnel mérkőznek meg.
Ha kihozzuk magunkból a legjobb teljesítményt, akkor valóban nem lehet probléma, hogy aranyéremmel térjünk haza. Ez a célkitűzésünk” – nyilatkozta az FK edzője, Jakab Zoltán.
Az elődöntő másik ágán Temesvári CFR–FC Piatra Neamț (szombaton 15.30-tól) párharcot rendeznek. A kisdöntőt és a döntőt egy napra rá, vasárnap játsszák 12 óra 30 perctől, illetve 15 órától.
Három mérkőzésre eltiltotta a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub játékosát, Nicholas Ritchie-t, aki a DVTK elleni mérkőzésen sípszó után fejre irányuló ütést mért ellenfelére. A klubra 800 eurós pénzbüntetést is kiszabtak.
A téli szünetet kihasználva átalakultak a Szuperliga keretei, a legtöbb új játékost azonban az FK Csíkszereda igazolta. Ilyés Róbert együttese öt új névvel várja a bajnokság folytatását.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
Lemondott szerdán Bánffyhunyad ötödik ciklusát töltő polgármestere, Mircea Moroşan.
Elkezdődött a 2026-os évi állami költségvetés előkészítése – jelentette be Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes szerdán a Facebook-oldalán.
További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!