Alig lett vége az alapszakasznak, máris indul a rájátszás a teremlabdarúgó élvonalban

Józsa Csongor 2024. március 06., 13:08 utolsó módosítás: 2024. március 06., 13:22

Az FK Székelyudvarhely számára megugorhatatlan feladatnak tűnik a bajnoki döntő, a Sepsi-SIC megnyerheti az alsóházat. Két csoportra oszlik a mezőny a play-offban.

Az udvarhelyiek tavaly döntőt játszottak, idén nagyon távolinak tűnik a finálé Fotó: László Ildikó

A teremlabdarúgó 1. Liga 2023–2024-es idénye tíz csapattal rajtolt el. Ebben a szezonban változott a versenykiírás, a legfontosabb módosítás az volt, hogy az alapszakaszt – ami oda-visszavágóból állt – követően a csapatok tovább viszik magukkal a szerzett pontokat.

A rájátszás felsőházába az első négy, az alsóházába a 5–10. helyen záró klubok kerültek. Azaz, a bajnoki döntőért a Galaci United, a Temesvári CFR, a Dévai CSM és az FK Székelyudvarhely harcolhat. Az utóbbiak csoportját a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, a Marosvásárhelyi VSK, a Simándi Sólymok, a Mausoleul Mărăşeşti, a Dévai West és a Luceafărul Buzău alkotja.

A felsőházban még jön egy oda-visszavágó, a hat fordulót követően pedig az első két helyezett játssza az egyik fél harmadik győzelméig tartó bajnoki döntőt.

Ebben a négyesben egy székelyföldit találunk, az FK Udvarhely hátránya nagy a második pozícióban található Temesvárral szemben, így csoda lenne, ha odaérnének a fináléra. Talán a bronzérem megkaparintása lehet célkitűzés számukra, ezért elő kell lépniük a harmadik helyre.

34

Ami az alsóházat illeti, itt nem lesz túr-retúr, hanem a Berger táblázat alapján még egyszer játszik mindenkivel a mezőny. Itt az utolsó helyezett búcsúzik az élvonaltól.

A másik két székelyföldi, a Sepsi-SIC és a Marosvásárhelyi VSK gyűjtheti tovább pontjait, a háromszékieknek nagy esélye van megnyerni az alsóházat, igencsak nagy az előnyük követőikkel szemben.