A végét nem bírta a fiatal FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2020. október 10., 20:29 utolsó módosítás: 2020. október 10., 21:00

Harminc percig vezetett az udvarhelyi futsalcsapat a Galaci United ellen. A fordulatos összecsapáson a lefújáskor az ellenfél örülhetett.

Jó, iramos mérkőzést játszottak a felek Fotó: Veres Nándor

A szombati nap zárómeccsén a Futsal Klub Székelyudvarhely a Galaci United ellen lépett pályára a teremlabdarúgó 1. Liga első fordulójában. A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában rendezett összecsapást nyíltsisakos küzdelem jellemezte.

Mindkét együttes alaposan átalakult az elmúlt idényhez képest, nagyjából elveszítettek egy teljes kezdősort. Az alapjátékosokat fiatal, ifjúsági korosztályú sportolókkal próbálják pótolni.

Már az első pillanattól egymásnak esett a két fél, mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek. A gólok sorozatát az 5. percben az FK indította el: Kedei szerzett labdát a félpályánál, Szécsit indította, aki a kimozduló kapus válla mellett eltekerte. Két minutumra rá már kettővel vezettek a sárga-kékek, ezúttal Szécsi ívelte át a hálóőr feje fölött a játékszert.

A Duna-partiak is megmutatták, hogy képesek betalálni, kipasszolták a teljes védelmet, Crăciunnak csak be kellett pöccentenie. Gyorsan jött a válasz Balázsi tízről elemi erővel lőtte a léc alá (1–3). A szünetig egy-egy találat még született – Kedei mesterien tekert a bal alsóba, 4–2-re vezetett az udvarhelyi csapat az első felvonást követően.

Fotó: Veres Nándor

A második játékrészben a galaciak támadtak többet, egészen jól állta a sarat ellenlábasa, Sebestyén pár bravúrt bemutatott . A 29. percben viszont két ízben kapituláltak, mindkétszer távoli lövéssel vették be a kapujukat, így kiegyenlített az United (4–4).

Egy újabb szabadrúgásból lőtt góllal került előnybe az FK: tízről Szécsi helyezte a bal alsóba. A találkozó talán legszebb találata Crăciun nevéhez fűződik, lefordult védőjéről, a félkörről pedig a jobb felsőbe bombázta, így a 32. percben újból egyenlő volt (5–5).

Balázs felszabadítás helyett a saját kapujába rúgta a labdát, Tacot pedig egy gyorsan elvégzett oldalberúgást követően zörgette meg a hálót – a 34. perc történéseivel megfordította az állást a galaci gárda (7–5).

Az FK cserekapusa, Gălățeanu érkezett egy kisbüntetőre – nem sikerült a gólszerzés, majd mezőnyjátékosra cserélte hálóőrét az udvarhelyi együttes. A húzás nem sikerült, egy újabb Crăciun-gól pedig végérvényesen lezárta a meccset (8–5).

Többet érdemelt volna a Jakab Zoltán által felkészített csapat, a kellő pillanatokban viszont a tapasztalat döntött a fiatalos lendülettel szemben.

Az FK Székelyudvarhely a második fordulóban vasárnap 13 óra 30 perctől a Dévai Autobergamóval játszik, az összecsapást élőben közvetíti a Futsal Romania YouTube- és Facebook-csatornája.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 1. forduló:

Galaci United–FK Székelyudvarhely 8–5 (2–4).
Gólszerzők: Crăciun Andrei (10., 12., 34., 40.), Cojocaru Iulian (29.) Burdujel Constantin (29.), Balázs Norbert (öngól, 34.), Tacot Sergiu (34.), illetve Szécsi Barna (5., 32.), Kedei Barna (7., 16.), Balázsi Attila (10.).
FK: Sebestyén – Szécsi, Bálint, Kedei, Kerestély. Játszott még: Gálfi, Balázsi, Balázs, Gălățeanu.