Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az udvarhelyi együttes, majd a házigazdák szépítettek, így a szünetben 2–1-es FK-vezetés állt az eredményjelzőn.
A folytatásban 4–1-re elhúztak a székelyföldiek, a Sportul pedig lehozta kapusát, ennek köszönhetően felzárkózott. Az öt a négy elleni játékban a hazai csapat négyszer is betalált, eközben a vendégek is kétszer eredményesek voltak, majd lezárták a mérkőzést.
„A vártnál nehezebben sikerült ez a győzelem, de a lényeg az, hogy megvan a három pont.
Könnyebb mérkőzésre számítottam, egy lelkes csapat ellen játszottunk, amely fegyelmezetten és sportszerűen védte a saját érdekeit. Nem a legszebb játékunkat nyújtottuk,
– nyilatkozta a találkozó után Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely vezetőedzője.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Nem fizetik többé a betegszabadság első napját Romániában, az erről szóló sürgősségi kormányrendelet február elsején lépett hatályba.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Heves indulatokat váltott ki a közösségi oldalakon Korodi Attilának, Csíkszereda polgármesterének az állásfoglalása, amelyben elfogadhatatlannak nevezte, hogy a szélsőséges Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) tüntetést szervezzen a városban.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!