A vártnál nehezebben nyert az újonc vendégeként az FK Székelyudvarhely

Horváth Bálint Ottó 2021. szeptember 04., 14:31 utolsó módosítás: 2021. szeptember 04., 14:34

Győzelemmel kezdte a teremlabdarúgó 1. Liga új szezonját a Futsal Klub Székelyudvarhely, szombaton 7–5-re nyert az élvonalban abszolút újonc Sportul Ciorăști vendégeként.

Archív Fotó: Erdély Bálint Előd

Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az udvarhelyi együttes, majd a házigazdák szépítettek, így a szünetben 2–1-es FK-vezetés állt az eredményjelzőn.

A folytatásban 4–1-re elhúztak a székelyföldiek, a Sportul pedig lehozta kapusát, ennek köszönhetően felzárkózott. Az öt a négy elleni játékban a hazai csapat négyszer is betalált, eközben a vendégek is kétszer eredményesek voltak, majd lezárták a mérkőzést.

„A vártnál nehezebben sikerült ez a győzelem, de a lényeg az, hogy megvan a három pont.

Nagyon sok hibát vétettünk, pontatlanok voltunk, és sok helyzetet kihagytunk, ezáltal magunknak megnehezítettük a játékot, pedig meggyőző előnyünk is volt.

Könnyebb mérkőzésre számítottam, egy lelkes csapat ellen játszottunk, amely fegyelmezetten és sportszerűen védte a saját érdekeit. Nem a legszebb játékunkat nyújtottuk,

ennél jobban tudunk és kell is játszani, ha a kitűzött célt el akarjuk érni”

– nyilatkozta a találkozó után Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely vezetőedzője.