A Szuperkupát is megnyerte a csíki futsalcsapat

Dobos László 2019. szeptember 04., 20:36 utolsó módosítás: 2019. szeptember 04., 22:07

A román teremlabdarúgó-bajnokság után a Román Szuperkupát is elhódította a Csíkszeredai Imperial Wet együttese. A székelyföldi gárda szerda este Buzăuban 5–1-re győzte le a Dunărea Călărași csapatát.

A bajnokság után a Szuperkupát is megnyerte a Csíkszeredai Imperial Wet Fotó: Facebook/Imperial Wet Futsal

Görbe Walter csapattulajdonos együttese a BL-selejtezők athéni csoportjának megnyerése után érkezett Bodzavásárra (Buzău), ahol a Romeo Iamandi sportcsarnok foghíjas lelátói előtt játszották le az új teremlabdarúgó-idény első mérkőzését. A szezonnyitó Román Szuperkupa-döntőn a bajnok Imperial Wet a kupagyőztes Dunărea Călărași együttesével csapott össze.

Az első félidőben többet támadott a csíki együttes, és két szépen kidolgozott, közelről született góllal – Hector és Iszlay találatával – a szünetben 2–0-ra vezetett. Szünet után jobban kezdett a Dunărea, és a 23. percben egy gyors ellentámadás végén Ribeiro szépített (2–1).

A folytatásban a székelyföldi gárda akarata érvényesült, az Imperial Wet taktikailag uralta a játékot, bár a játékvezetők a regátiak fetrengéseire könnyen ítéltek a faultokat.

A 31. perben Savio kapásból, külsővel lőtte a Dunărea kapujának felső sarkába a labdát (3–1), majd Prsic a 36. percben labdát szerzett a călărași-i kapu előtt és megszerezte csapata negyedik gólját (4–1). Három és fél perccel a vége előtt kigyűlt a csíkiak hat hibája,

Călărași kisbüntetőhöz jutott, de Galan lövését védte Lopez, a csíki kapus.

Az utolsó percekre a vészkapusos taktikára váltott a Dunărea, kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a pályára,

a 39. percben azonban Alvaro saját térfelén labdát szerzett és az üresen hagyott kapuba lőtte, beállítva az 5–1-es végeredményt.

A csíkiaknak még volt két kapufájuk is, mind a két alkalommal az FK Székelyudvarhelytől a nyáron leigazolt Hadnagy István találta el a felső lécet.

Újabb trófea került a csíkiakhoz

Teremlabdarúgás, Szuperkupa, döntő:
Csíkszeredai Imperial Wet–Dunărea Călărași 5–1 (2–0),
gólszerzők Hector (2. perc), Iszaly (15.), Savió (31.), Prsic (36.) és Alvaro (39.), illetve Ribeiro (23.).
Játékvezetők: Liviu Chița (Pitești) és Marian Ivănescu (Bukarest).
Imperial Wet: Victor Lopez – Hadnagy István, Marko Prsic, Alvaro, Hector. Cserejátékosok: Gică Dospinescu (kapus), Bogdan Covaci, Tankó Levente, Adrian Pânzaru, Cristian Matei, Florin Matei, Savio, Iszlay Richárd és Stefan Rakic. Vezetőedző: Sito Rivera.
Dunărea: Petrișor Toniță – Yanez Galan, Cezar Ribeiro, Ionuț Movileanu, Ovidiu Aramă. Cserejátékosok: Andrei Moldovanu (kapus), Marius Arhire, Gelu Nițu, Andrei Ghiuțâ, Robert Varlan, George Tomescu, Tyago Monteiro. Edző-játékos: Marian Șotârcă.

A hét végén elkezdődik a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakasza, ahol az első fordulóban újabb Imperial Wet–Dunărea összecsapás lesz, a két csapat szeptember 9-én, hétfőn délután 6 órakor a Duna-parti városban mérkőzik meg egymással.