A szünet után már csak a vásárhelyi futsalosok voltak eredményesek

Horváth Bálint Ottó 2024. március 10., 21:30 utolsó módosítás: 2024. március 10., 21:31

Győzelemmel kezdte a teremlabdarúgó 1. Liga alsóházi rájátszását a Marosvásárhelyi VSK, vasárnap délután 7–3-ra nyert a Luceafărul Buzău vendégeként.

A csapatkapitány Barbócz Norbert mesterhármast szerzett. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Kiválóan kezdte a találkozót a marosvásárhelyi csapat, amely az első félidő közepére kétgólos előnyt alakított ki. A házigazdák viszont hamar kiegyenlítettek, a 15. percben pedig a javukra fordították az eredményt. A szünetre mégis döntetlennel vonultak a felek, mivel a VSK-nak Barbócz Norbert révén sikerült az egyenlítés.

A második játékrészre rendezte sorait a vendég együttes, és a 27. percben visszavette a vezetést, majd kevéssel ezután újra elhúzott kettővel.

A Luceafărul játékosai részéről már nem érkezett válasz, ellenben a VSK a végéig még kétszer volt eredményes, Barbócz elérte a mesterhármast.

Fotó: Haáz Vince

Győzelmével a Marosvásárhelyi VSK három pontra megközelítette a buzăui gárdát az alsóházi tabellán, és nagy lépést tett a bennmaradás felé. A következő játéknapon újra idegenben játszanak, és amennyiben legyőzik a sereghajtó Simándi Sólymokat, teljesítik a célkitűzésüket.

„Jól kezdtük az alsóházi rájátszást, ez is volt a kívánságom. Gyenge első félidőt játszottunk, amikor ugyan vezettünk 2–0-ra, de az ellenfél fordított, a szünetig viszont sikerült egyenlítenünk.

Az öltözőben kicsit megszidtam a játékosokat, és a második játékrészben csak egy csapat volt a pályán, vagyis mi.

Gratulálok a fiúknak és a stábnak, és hasonló végkifejletet várok Simándon, ahol, ha nyerünk, matematikailag megmenekülünk a kieséstől és elérjük a célunkat” – nyilatkozta Cosmin Gherman, a Marosvásárhelyi VSK vezetőedzője a klub hivatalos honlapjának.