Spanyolországban rendezik a legrangosabb európai kupasorozat elitcsoportjának küzdelmeit az A kvartettben, ahol a galaciak első ellenfele a három argentin és öt brazil légióst soraiban tudó lett gárda volt.
Az összecsapás nem indult jól a román együttes szempontjából, annak ellenére, hogy az ellenlábastól hamar kiállítottak egy játékost.
Az emberelőnyt nem tudta kihasználni az United, az első félidő első felében pedig két gólt is kapott, mindkettőt a Riga kapusa szerezte.
A folytatás is rosszul alakult, a szünetig a lett csapat még kétszer talált be a hálóba, a románoknak hiába voltak meg a lehetőségeik, ezekkel nem tudtak élni.
Hasonló volt a játék képe a második játékrészben is, a Riga újabb két alkalommal vette be a galaci kaput, a 28. percben a hatodik góljával beállította a végeredményt.
A hajrában mindent megtett a szépítés érdekében a román bajnok, amely számos helyzetet hozott össze, de ezeket mind kihagyták, és így a szépítés sem sikerült.
A Galaci United csütörtökön az olasz bajnok Catania, majd szombaton a spanyol aranyérmes Cartagena ellen bizonyíthat. A csoportból az első helyezett jut tovább a legjobb négy közé.
A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.
Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.
Azt a Daciát, amely már 1999 óta nem a sajátja, hanem a Renault-csoporté, amely egyre inkább külföldi gyártósorokban gondolkodik.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!