Az esélytelenek nyugalmával utazott el a szombat esti megmérettetésre a zöld-fehér mezes csapat, ugyanis a házigazda toronymagasan a meccs favoritjának számított. Az alapszakaszban Galacon 8–1-re kapott ki a Sepsi-SIC.
A 14 forduló alatt kiválóan teljesített a címvédő, 13 győzelem mellett mindössze egy vereség volt a mérlege, csupán az FK Székelyudvarhely tudta megverni az első játéknapon. Ezzel szemben a háromszéki együttes az utolsó pillanatban harcolta ki a play-offba való bejutást, a Dévai West legyőzésével.
A szombati összecsapás első félidejében a papírforma érvényesült, de egészen jól tartotta magát a vendégcsapat. Mindkét kapu előtt adódtak lehetőségek, de inkább az United birtokolta a labdát és a sok helyzetéből kettőt értékesíteni tudott, így 2–0-ról várta a folytatást.
A második játékrész elején nagyobb fokozatra kapcsolt a Sepsi-SIC, egy szögletből való legurítás után Vajna bombázott egy hatalmas gólt a jobb felsőbe, védhetetlen lövés volt (2–1).
Ezt követően azonnal jött a válasz és kiszakadt a galaci gólzsák, minden összejött a házigazdának. Az United meg sem állt hét lőtt gólig, amire összességében a háromszéki klub csak eggyel tudott válaszolni.
Az első forduló másik megmérettetésén a Futsal Klub Székelyudvarhely a Marosvásárhelyi VSK-t látja vendégül. Az összecsapást február 17-én, hétfőn 18 órától rendezik.
| 2025. 02. 16. 18:00 | Galaci United Galac | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 7-1 |
| 2025. 02. 16. 18:00 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 6-0 |
#/# | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | DöntetlenD | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Galaci United Galac | 1 | 1 | 0 | 0 | 7-1 | 42 |
2 | Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely | 1 | 1 | 0 | 0 | 6-0 | 39 |
3 | Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK | 1 | 0 | 0 | 1 | 0-6 | 28 |
4 | Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC | 1 | 0 | 0 | 1 | 1-7 | 20 |
Rég voltak ennyien kíváncsiak a Sepsi OSK-ra a labdarúgó 2. Ligában, és milyen jól tették, hogy szombaton délelőtt kilátogattak a Sepsi Duna Arénába a Resicabányai CSM elleni bajnokira: a háromszékiek kiütötték ellenfelüket és ott vannak a felsőházban.
Kétgólos hazai győzelemmel zárult a romániai jégkorongbajnokság alapszakaszának utolsó székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub pénteken este 3–1-re nyert a Csíkszeredai Sportklub ellen a Remete Ice Arénában.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!