A teremlabdarúgó 1. Liga augusztus utolsó hétvégéjére tervezett nyitófordulójában a székelyföldi gárdák közül az FK Székelyudvarhely és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC saját közönsége előtt kezd, előbbi a Luceafărul Buzău, utóbbi a szintén újonc Mausoleul Mărășești ellen. A Marosvásárhelyi VSK a bronzérmeshez, a Temesvári CFR-hez látogat.
A tavalyi kiírás két döntőse, az FK és a Galaci United az ötödik játéknapon néznek farkasszemet – a székelyudvarhelyiek lesznek a házgazdák, akik ez előtt a másik nagy riválishoz, a Dévai VSK-hoz utaznak. Ez követően lesz FK–Sepsi-SIC párharc, míg az odavágók utolsó előtti fordulójában jön a Marosvásárhely–Udvarhely összecsapás.
A teremlabdarúgó 1. Liga teljes menetrendje a szakszövetség hivatalos oldalán, ezen a linken érhető el.
Elkészítették a futsal 2. Liga menetrendjét is. Itt az első fordulóban FC Piatra Neamț–Gyergyóremetei Kereszthegy, Fortius Buzău–Gyergyószentmiklósi Inter és Korondi Junior–Kolozsvári Clujana meccseket rendeznek, a tervek szerint szeptember 17-én.
A 2. Liga programja innen érhető el.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!