A vasárnap délben lejátszott mérkőzésen az Inter szerzett vezetést, egy szélről középre lőtt labda Szőcs lábán megpattanva csapta be a vendégek kapusát. A Sepsi uralta a játékot a mezőnyben, de a szervezett gyergyói védelmet nem sikerült áttörniük, a távoli lövéseket pedig Paltán magabiztosan védte.
Aztán egy furcsa góllal mégis egyenlített az élvonalbeli sepsiszentgyörgyi gárda.
Az Inter kapusa kijött a kapuból, hogy a támadást segítse, ez azonban rossz taktikának bizonyult. Labdát veszítettek a gyergyóiak, és Gáll az üresen maradt kapuba vágta a labdát. Még komolyabb gondot jelentett hazai szempontból, hogy Cine ugyanennél az akciónál súlyosnak látszó sérülést szenvedett.
Úgy tűnt, döntetlen marad az első félidő, de az utolsó percben egy szöglet után remek akcióból a Sepsi-SIC átvette a vezetést Bende révén.
A végeredmény a második félidő elején már kialakult, Máthis szép szabadrúgással volt eredményes. A továbbiakban az Inter hősiesen védekezett, rengeteget blokkoltak, és Paltán is bravúrokat mutatott be. Így maradt az 1–3, a Sepsi-SIC jutott a Román Kupa négyes döntőjébe, de az Inter Gyergyónak egyáltalán nincs szégyellni valója.
A magyar állami támogatások bizonytalanságáról, a Sepsi OSK pénzügyi helyzetéről és a klub jövőjéről is beszélt Diószegi László a Tusványoson. A klub tulajdonosa szerint nincs pánik, de ideje nyíltan beszélni a problémákról, mielőtt túl késő lenne.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Magyarországi motoros vesztette életét egy balesetben szerdán a 67C jelzésű országúton, a Transalpinán, miután egy kanyarban feltehetően elvesztette uralmát a jármű felett, és nekiütközött a fém szalagkorlátnak.
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Egy férfi leköpte Magyar Péter miniszterelnököt a budapesti Nyugati pályaudvaron, ahová a kormányfő Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszterrel együtt érkezett, hogy ismertesse a 3500 milliárd forintos Baross Gábor Vasútfejlesztési Programot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!