A Sepsi-SIC nyerte a székely csatát, bejutott a futsal Román Kupa négyes döntőjébe

Gergely Imre 2024. február 25., 15:53 utolsó módosítás: 2024. február 25., 16:02

A második ligás Inter Gyergyó az élvonalbeli Sepsi-SIC együttesét fogadta a futsal Román Kupa negyeddöntőjében. A gyergyószentmiklósiak derekasan küzdöttek, de a vendégek két góllal jobbnak bizonyultak.

A vezetést a gyergyóiak szerezték meg, erre hárommal válaszoltak a sepsiszentgyörgyiek Fotó: Gergely Imre

A vasárnap délben lejátszott mérkőzésen az Inter szerzett vezetést, egy szélről középre lőtt labda Szőcs lábán megpattanva csapta be a vendégek kapusát. A Sepsi uralta a játékot a mezőnyben, de a szervezett gyergyói védelmet nem sikerült áttörniük, a távoli lövéseket pedig Paltán magabiztosan védte.

Fotó: Gergely Imre

Aztán egy furcsa góllal mégis egyenlített az élvonalbeli sepsiszentgyörgyi gárda.

Az Inter kapusa kijött a kapuból, hogy a támadást segítse, ez azonban rossz taktikának bizonyult. Labdát veszítettek a gyergyóiak, és Gáll az üresen maradt kapuba vágta a labdát. Még komolyabb gondot jelentett hazai szempontból, hogy Cine ugyanennél az akciónál súlyosnak látszó sérülést szenvedett.

Úgy tűnt, döntetlen marad az első félidő, de az utolsó percben egy szöglet után remek akcióból a Sepsi-SIC átvette a vezetést Bende révén.

A végeredmény a második félidő elején már kialakult, Máthis szép szabadrúgással volt eredményes. A továbbiakban az Inter hősiesen védekezett, rengeteget blokkoltak, és Paltán is bravúrokat mutatott be. Így maradt az 1–3, a Sepsi-SIC jutott a Román Kupa négyes döntőjébe, de az Inter Gyergyónak egyáltalán nincs szégyellni valója.