A székelyföldi együttesnek ez lesz az első mérkőzése az új bajnoki idényben, miután a múlt hétvégi nyitófordulóban a Dévai Autobergamo elleni meccsét a romániai U19-es válogatott Eb-szereplése miatt elhalasztották.
Az első fordulóban mindössze egy találkozót játszottak le, amelyen éppen az udvarhelyiek ellenfele volt érdekelt, a Luceafărul 6–1-re magabiztosan nyert a Kolozsvári Clujana ellen.
A második játéknap másik két összecsapását is vasárnap rendezik, 12 órától Dévai West–Galaci United, 18 órától pedig Dévai Autobergamo–Temesvári CFR találkozó lesz, a Kolozsvári Clujana szabadnapos.
Az FK Székelyudvarhely közösségi oldalán bejelentette, hogy megegyezett a Gyergyóremetei Kereszthegy Sport Klubbal három játékos, Vékás Barna, Csog János Csongor és Jakab Tamás átigazolásáról, akik a másodosztályban szereplő együttesnél folytatják.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
Folyamatos az érdeklődés a levélszavazás iránt Magyarország kolozsvári főkonzulátusán, ahol ezekben a napokban egymást váltják azok az erdélyi magyar választópolgárok, akik személyesen szeretnék leadni voksukat a magyarországi országgyűlési választáson.
A húsvét manapság sokak számára pusztán kulturális, családi összejövetellé, vakációzássá, hosszú hétvégévé vált, holott a kereszténység legnagyobb ünnepéről van szó, amelynek lényege a szenvedés, a halál és az élet az összefonódása.
További hírek: a Lia Savonea vezette legfelső bíróság beperelte a kormányt, 2 milliárd lejt követelnek, egy falusi vegyesboltban pedig kábítószert lehetett vásárolni pult alól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!