A listavezető Kézdivásárhelyi SE vasárnap a gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó vendégeként lépett pályára és szerezte meg sorozatban az ötödik győzelmét. A szünetben 0–2-re vezetett a KSE Vitan és Barbocz góljaival, és a második félidő legelején Fábián növelte a különbséget. Berecz ekkor szépített, de ezen a mérkőzésen már nem volt több sikerélménye a gyergyószentmiklósiaknak, a háromszéki csapat 1–7 arányban megnyerte az összecsapást.
A Korondi Junior és a Gyergyóremetei Kereszthegy közti mérkőzés az első félidőben eldőlt, 20 perc után 0–5 állt az eredményjelzőn. A gólzsák még csak a második játékrészben szakadt ki igazán, amikor kilenc találat született. Ezt a szakaszt meg is nyerte a korondi csapat 5–4-re, de összességében nem forgott veszélyben a remeteiek sikere.
Teremlabdarúgó 2. Liga 5. forduló:
Inter Gyergyó–Kézdivásárhelyi SE 1–7 (0–2).
Gólszerzők: Berecz Norbert, illetve Vitan Domokos 2, Barbocz Norbert, Fábián Róbert, Szőcs László, Gajdó Tamás, Gabriel Rumbuc.
Korondi Junior–Gyergyóremetei Kereszthegy 5–9 (0–5).
Gólszerzők: Tófalvi Szabolcs 2, Boda Krisztián 2, Jakabfi Barna, illetve Kovács Hunor 3, Doltea Gabriel 2, Dobai Norbert, Puskás Áron, Nagy Roland, Sándor Levente.
A bajnokság állása:
1. Kézdivásárhelyi SE 15 pont
2. Kereszthegy 7
3. Inter Gyergyó 7
4. Korond 0
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!