A Kereszthegy továbbra is hibátlan

Gergely Imre 2023. november 13., 15:45

Teljes fordulót rendeztek az elmúlt hétvégén a futsal 2. ligában. A mérkőzések közül egy volt izgalmas, a másik kettőt nagy különbséggel nyerték az esélyesebb csapatok.

Mindössze egy összecsapás tartogatott izgalmakat Fotó: László Ildikó

A Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó két szoros félidőt játszott a Piatra Neamț-i Ceahlăul ellen, és mindkettőt a házigazda székely csapat nyerte, így újabb három pontot szerzett. A listavezető, és eddig százszázalékos teljesítményt produkáló Gyergyóremetei Kereszthegy a sereghajtó Korondi Junior 2017 vendégeként lépett pályára, és már az első félidőben eldöntötte a lényegi kérdéseket, 4 gólos előnyt szerezve.

A meccs második felében pedig még inkább kijött a remetei fölény, a remeteiek 13 gólos különbséggel húzták be ezt a találkozót. Nem volt sok ok az izgalomra a Kolozsvári Clujana–Buzău-i Fortius meccsen sem, ahol 20–1-re nyertek a hazaiak.

5 forduló után a Kereszthegy 15 ponttal áll az élen, mögötte a kolozsváriak és a Piatra Neamț-i együttes állnak 9-9 egységgel. Az Inter Gyergyó a rangsor 4. helyén áll pillanatnyilag 6 ponttal, de egy mérkőzéssel kevesebb szerepel a hivatalos statisztikában, ugyanis még nem zárultak le a kérdések a korondiak elleni mérkőzésükkel kapcsolatban.

Amint arról akkor beszámoltunk, az október 27-i találkozón az egész Gyergyói-medencét érintő villanyáram problémák miatt 6–0-ás gyergyói vezetésnél félbeszakadt a játék. Mivel ez nem a házigazda és nem a meccsnek helyet adó csarnok hibája volt, az Inter nem tartja elfogadhatónak, hogy 0–5-ös megállapított eredménnyel a vendégeknek adják a pontokat, ezért a meccs újrajátszását kérték. A szövetség várhatóan szerdán dönt majd ebben a kérdésben.

A ranglista utolsó előtti helyét a Buzău-i Fortius foglalja el 3 egységel, a Korondi Junior 0 pontos 4 hivatalosan lezárult mérkőzés után.