A Kereszthegy együttese a Buzău-i Fortius együttesét fogadta vasárnap, és különösebb megerőltetés nélkül három góllal tudott nyerni. Így a címvédő továbbra is az élen áll a hét mérkőzésen szerzett 18 pontjával.
A gólkülönbség szempontjából is érdekes volt a Piatra Neamț–Kolozsvár mérkőzés, hiszen a moldvai együttes a remeteiekkel egyforma pontszámmal áll a második helyen. Potyogtak is a gólok az összecsapáson, de ez nem jelentette azt, hogy a Ceahlăul faragott volna a Keresztheggyel szembeni gólkülönbségéből, hiszen nyertek ugyan de a 9–7-es eredménnyel nem tudtak közelebb férkőzni az éllovashoz.
A forduló harmadik mérkőzésén a Simánd 8–2-re győzte le a sereghajtó Gyergyószentmiklóst.
Gyergyóremetei Kereszthegy–Buzău-i Fortius 6–3 (3–1),
Piatra Neamț-i Ceahlăul–Kolozsvári Clujana 9–7 (4–2),
Simándi Sólymok–Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó 8–2 (4–0).
Az állás:
1. Gyergyóremete 18 pont (+31-as gólkülönbség),
2. Piatra Neamț 18 (+8),
3. Simánd 12 (-7),
4. Craiova 9 (+5),
5. Buzău 9 (-1),
6. Kolozsvár 3 (-13),
7. Gyergyószentmiklós 3 (-23).
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!