A háromgólos hátrány sem roppantotta meg az FK-t

Zátyi Tibor 2022. december 11., 20:02

Felejthető első félidőt, fantasztikus másodikat játszott egymással a Futsal Klub Székelyudvarhely és a Temesvári CFR. A vendégek három góllal is vezettek, a házigazda elképesztő feltámadást hozott össze és tartotta otthon a pontokat.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Idei utolsó hazai bajnoki mérkőzését játszotta a Futsal Klub Székelyudvarhely, a teremlabdarúgó 1. Liga 12. fordulójában a Temesvári CFR-t fogadta vasárnap este a városi sportcsarnokban.

A meccs elején mindkét fél óvatosan játszott, habár kezdeményezőbb volt az FK, kisebb helyzeteit nem tudta értékesíteni. Tíz perc játékot követően az addig támadásban semmit sem mutató Temesvár megszerezte a vezetést, egy oldalberúgásnál nem figyelt az FK védelme és Nemițanu 9 méterről a hálóba bombázott. Magasabb fokozatba kapcsoltak a hazaiak, és jöttek is a helyzetek, ám Kanyó bombája, majd Bálint emelése Lunguban halt el.

A temesváriak időhúzással zökkentették ki ritmusából az FK-t (időkérés, majd a pályára kiöntött víz miatti törlés), majd Nastai nem tudta legyőzni szemtől szemben Farkast. A vendégek nagyon szervezetten védekeztek, a hazaiak pedig hiába birtokolták jóval többet a labdát, nem tudták megtalálni a réseket. A játékrész vége felé egyre idegesebb lett a házigazda, Tankó, majd Bálint is sárga lapot kapott, aztán Miklós elől mentettek utolsó pillanatban, így a szünetre egygólos temesvári előnynél mentek a csapatok.

Térfélcserét követően aktívabb FK jött ki az öltözőkből, Iszlai löketét még védte a kapus, majd Bálint fordult le nagyszerűen védőjéről és habár lövésébe beleért Lungu, a labda a hálóban kötött ki (23. perc, 1–1). Sokáig nem volt egyenlő, hiszen Ilaș egy percen belül kihasználta Tankó hibáját, és visszaszerezte a vezetést csapatának. A kitámadó házigazda még nehezebb helyzetbe került, a 26. perc elején Kerestély veszített labdát, Nemițanu pedig könyörtelenül bombázott a jobb felsőbe.

A helyzet a 28. percben lett válságos, amikor Nemițanu mesterhármast ért el, az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán rögtön időt kért és lehozott kapusos taktikára váltott (1–4). Ez nagyon hatékony lépés volt, hiszen két perc alatt egyre csökkent a hátrány: előbb egy blokkolt labdára csapott le Tankó, majd Iszlai lövése került be a kapuba, a 30. percben 3–4 volt az állás. Ezután Temesvár váltott kapus nélküli játékra, ám ez visszafelé sült el, Bálint futott el a szélen és Ilaș mellett védhetetlenül bombázott a kapuba, egyenlített az FK (4–4).

Megroppant Temesvár, de ellentámadásaiban azért volt veszély, a 36. percben viszont robbant a csarnok: megszerezte a vezetést a házigazda, Tankó csapott le egy újabb kipattanóra és pöckölte el a hibázó Lungu mellett a hálóba. Ismét lehozta kapusát Temesvár, Farkas pedig egy alkalommal hatalmasat védett.

A kitámadó CFR negyven másodperccel a vége előtt vérzett el, Tankó szerzett labdát, majd kicselezett mindenkit és a félpályáról az üres kapuba lőtt (6–4). Az utolsó másodperceket a hat-hétszáz fős közönség állva tapsolta végig, jogosan zengett a „Szép volt, fiúk!”, hiszen a legnehezebb pillanatban sem adta fel a házigazda és hatalmas erőket mozgósítva tartotta otthon a három pontot.

Győzelmével az FK feljött egy pontra az egy meccsel többet játszott Déva mögé, az udvarhelyiek az évet december 17-én a Dévai West otthonában zárják.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 12. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Temesvári CFR 6–4 (0–1).

Gólszerzők: Bálint (23.), Tankó (29., 36., 40.), Iszlai (30.), Bálint (31.), illetve Nemițanu (10., 26., 28.), Ilaș (24.)
FK: Farkas – Miklós, Bálint, Kanyó, Iszlai. Cserék: Grigoraș, Tompea – Tankó, Kedei, Balázsi, Kerestély.
CFR: Lungu – Lupu, Ilaș, Nastai, Toader. Cserék: Iancu, Nemițanu, Plopeanu, Dan, Buhăceanu, Minuț, Roșca.