A hajrában döntötte el a Kereszthegy a gyergyószéki futsalderbit

Gergely Imre 2024. október 06., 17:29

A Gyergyóremetei Kereszthegy győzelme a Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó ellen megérdemelt, a gólkülönbség azonban nem teljesen tükrözi a játék képét: a 35. percben még csak kétgólos volt a különbség, a végén viszont 7–1 állt az eredményjelzőn.

Az Inter Gyergyó sokat játszott öt a négy ellen Fotó: Gergely Imre

A teremlabdarúgó 2. Liga második fordulójában, vasárnap délután rendezett mérkőzésen gyorsan vezetést szerzett a Kereszthegy, a teltházas remetei csarnokban Szőcs László indította a gólok sorát. Pár perccel később ugyanő folytatta, és az ő beadásából fejelte a harmadikat Sólyom Alfonz. Az Inter Gyergyó már a szünet előtt átváltott a vészkapusos taktikára, mindent megpróbáltak a gólszerzés érdekében de nem sikerült a hálóba találniuk.

•  Fotó: Gergely Imre
Fotó: Gergely Imre

A második félidő elején is folytatódott a vendégek nyomása, de Nagy Zsombor kapus kiválóan végezte a dolgát, és amikor verve volt, a blokkok és a kapufa segítette a hazaiakat. Aztán a játékrész közepén Denis Soponaru közelről szépíteni tudott. A Kereszthegy védelmét már többször nem tudták feltörni az Inter játékosai, és a kockázatos taktikájuk miatt a remetei kontrák és előre vágott labdák rendszeres gólveszélyt jelentettek, például Berecz Norbert többször blokkolta a kapuba tartó játékszert.

A mérkőzés a 35. percben dőlt el.

Addig benne volt a játékban akár az is, hogy feljön az Inter, de Szőcs harmadik találata után már látszott, hogy a gyergyószentmiklósiak ezen a meccsen már nem sokat érhetnek el.

Az utolsó két percben pedig Jakab Tamás tovább növelte a hazaiak előnyét, és Fehér Bence duplája alakította ki a 7-1-es végeredményt.

Egy hét múlva, jövő vasárnap a Kereszthegy a Kolozsvári Clujanához látogat, míg az Inter Gyergyó a Real Craiovát fogadja.

Teremlabdarúgó 2. Liga, 2. forduló
Gyergyóremetei Kereszthegy–Gyergyószentmiklósi Inter Gyergyó 7–1 (3–0)
Gólszerzők: Szőcs László (2., 6., és 35. perc), Sólyom Alfoz (15.), Jakab Tamás (38.), Fehér Bence (39., 40.), illetve Denis Soponaru (28.)