A Galaci United előnyben, otthon lehet bajnok

Sebestyén Ervin 2022. május 09., 22:29

Nem volt ellenszere a Duna-partiak honosított braziljára az erdélyi együttesnek. Fordított a futsaldöntőben, egy lépésre van, hogy magasba emelje a serleget.

Nem nagyon tudták tartani a lépést Araujóval Fotó: Facebook/Sportul Ilustrat

Hétfőn este rendezték a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjének harmadik mérkőzését, a Galaci United brazilja, Daniel Araujo négy gólt lőtt, majdnem egymaga döntötte el a párharcot a Dévai Autobergamo ellen.

A finálé első két meccsét Déván játszották, itt osztoztak a felek a diadalokon. 1–1 után ezúttal a galaci sportcsarnok volt a helyszín. Kevesebb, mint negyedóra elteltével már három góllal vezetett a hazai együttes, amire még érkezett válasz, így szünetben 3–1 volt az állás.

A fordulást követően a vendégek végig nyomás alatt tartották a galaci kaput, hat perccel a vége előtt Sasse találatával sikerült felzárkózniuk, szorossá tették a végjátékot (3–2).

A hajrában egy kontratámadásból a hazaiak újabb gólt szereztek, Daniel Araujo passzolt az üres kapuba (4–2), majd nem sokkal később egy tízméteresből szintén ő talált be (5–2). A 28 éves játékos így mesternégyessel zárta a finálé harmadik összecsapását.

Az egyik fél három győzelméig tartó döntőben így 2–1-re vezet a Galaci United, egy diadalra van attól, hogy megszerezze az aranyérmet. A negyedik találkozót kedden 19 órától rendezik, a helyszín ezúttal is Galac lesz.