Szombaton késő délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának zárófordulójában az FK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzăut látta vendégül a hazai rendezésű buboréktornán. A tét nagy volt, a rájátszás felsőházának utolsó résztvevőjét döntötte el. A Jakab Zoltán által irányított gárda volt valamelyest előnyben, számukra belefért egy kétgólos vereség is, hogy ott lehessenek a legjobbak között.
A hazaiak a Grigoraș – Szécsi, Kedei, Balázsi, Bálit összeállítással kezdtek, a mérkőzés során csupán három cserejátékos kapott még lehetőséget (Tankó, Gálfi és Kerestély). Nem indult túl jól a meccs számukra, már a 30. másodpercben megszerezte a vezetést az ellenlábas, szöglet után Vicene kapásból bombázta nyolcról a hálóba a játékszert. Pár pillanatra rá az udvarhelyi kapufát kapta telibe a labda.
Az FK fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, előbb kimaradt egy ziccer, a 7. percben Bálint duplájával megfordította az állást (2–1).
Kitartó volt a Luceafărul, az egyik legtapasztaltabb játékosuk, a sokszoros válogatott Răzvan Radu kiegyenlített, szép egyéni akció után elgurította a kapus lába mellett (2–2).
Ezt a találatot újabb két székelyföldi gól követte: a félkörön belül elvégzett közvetett szabadrúgást Szécsi ívelte át a kapus feje fölött, a 14. percben pedig Tankó laposan lőtte a jobb alsóba, kialakítva az első félidei 4–2-es eredményt.
A második játékrész egyértelmű vendég mezőnyfölényben kezdődött – igaz, hogy nekik volt sürgetőbb a gólszerzés. A 28. percben sikerült a hátrányból faragniuk. Az FK jól védekezett, amikor pedig már mindenki verve volt, a kapuban Grigoraș mutatott be bravúrt.
Sokáig volt 4–3, a 38. minutumban Kedei szépségdíjas találatával változott az állás. Az FK válogatottja a saját térfeléről indulva elhúzott a bal oldalon, könnyed bokamozdulattal ívelte át a kimozduló hálóőrön (5–3).
A kapus mezőnyjátékosra való cserérésével rohamozott a legvégén a Luceafărul, a húzás be is jött, húsz másodperc alatt egyenlítettek. Csakhogy, még volt pár másodperc, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Bálint pöckölt az üresen maradt kapuba: 6–5-re nyert az FK Székelyudvarhely, ezzel a diadallal pedig a rájátszás felsőházában folytathatja.
A lefújást követően az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán elégedetten összegzett: „Az idény előtt nem igazán gondoltuk, hogy elérhetjük az eddig megszerzett eredményt. Román Kupát nyertünk, és ott vagyunk a felsőházi küzdelemben.
Egy mérkőzése még maradt az alapszakaszból az FK Székelyudvarhelynek, vasárnap egy elhalasztott párharcot pótol 16 órától a Csíkszeredai Imperial Wettel szemben (Pro X tévétársaság élőben közvetíti). Ez az összecsapás kimenetele már nem változtat az álláson: a csíkiak a második, az udvarhelyiek a negyedik helyről jutnak a rájátszás felsőházába (az első a Galaci United, a harmadik a Dévai Autobergamo).
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 6–5 (4–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (6., 7., 40.), Szécsi Barna (11.), Tankó Levente (14.), Kedei Barna (38.), illetve Vicene Toma (1.), Răzvan Radu (10., 39.), Bobe Gabriel (28.), Ovidiu Aramă (40.).
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Megérkeztek a piacokra a nyár nagy kedvencei, a görögdinnyék, azonban kérdés, hogy vajon amit megvásárolunk, az Görögországban, vagy pedig a dél-romániai Dolj megye márkanévvé vált településén, Dăbuleni-ben termett.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!