Szombaton késő délután a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszának zárófordulójában az FK Székelyudvarhely a Luceafărul Buzăut látta vendégül a hazai rendezésű buboréktornán. A tét nagy volt, a rájátszás felsőházának utolsó résztvevőjét döntötte el. A Jakab Zoltán által irányított gárda volt valamelyest előnyben, számukra belefért egy kétgólos vereség is, hogy ott lehessenek a legjobbak között.
A hazaiak a Grigoraș – Szécsi, Kedei, Balázsi, Bálit összeállítással kezdtek, a mérkőzés során csupán három cserejátékos kapott még lehetőséget (Tankó, Gálfi és Kerestély). Nem indult túl jól a meccs számukra, már a 30. másodpercben megszerezte a vezetést az ellenlábas, szöglet után Vicene kapásból bombázta nyolcról a hálóba a játékszert. Pár pillanatra rá az udvarhelyi kapufát kapta telibe a labda.
Az FK fokozatosan vette át a mérkőzés irányítását, előbb kimaradt egy ziccer, a 7. percben Bálint duplájával megfordította az állást (2–1).
Kitartó volt a Luceafărul, az egyik legtapasztaltabb játékosuk, a sokszoros válogatott Răzvan Radu kiegyenlített, szép egyéni akció után elgurította a kapus lába mellett (2–2).
Ezt a találatot újabb két székelyföldi gól követte: a félkörön belül elvégzett közvetett szabadrúgást Szécsi ívelte át a kapus feje fölött, a 14. percben pedig Tankó laposan lőtte a jobb alsóba, kialakítva az első félidei 4–2-es eredményt.
A második játékrész egyértelmű vendég mezőnyfölényben kezdődött – igaz, hogy nekik volt sürgetőbb a gólszerzés. A 28. percben sikerült a hátrányból faragniuk. Az FK jól védekezett, amikor pedig már mindenki verve volt, a kapuban Grigoraș mutatott be bravúrt.
Sokáig volt 4–3, a 38. minutumban Kedei szépségdíjas találatával változott az állás. Az FK válogatottja a saját térfeléről indulva elhúzott a bal oldalon, könnyed bokamozdulattal ívelte át a kimozduló hálóőrön (5–3).
A kapus mezőnyjátékosra való cserérésével rohamozott a legvégén a Luceafărul, a húzás be is jött, húsz másodperc alatt egyenlítettek. Csakhogy, még volt pár másodperc, amikor egy gyorsan elvégzett szabadrúgást Bálint pöckölt az üresen maradt kapuba: 6–5-re nyert az FK Székelyudvarhely, ezzel a diadallal pedig a rájátszás felsőházában folytathatja.
A lefújást követően az udvarhelyiek edzője, Jakab Zoltán elégedetten összegzett: „Az idény előtt nem igazán gondoltuk, hogy elérhetjük az eddig megszerzett eredményt. Román Kupát nyertünk, és ott vagyunk a felsőházi küzdelemben.
Egy mérkőzése még maradt az alapszakaszból az FK Székelyudvarhelynek, vasárnap egy elhalasztott párharcot pótol 16 órától a Csíkszeredai Imperial Wettel szemben (Pro X tévétársaság élőben közvetíti). Ez az összecsapás kimenetele már nem változtat az álláson: a csíkiak a második, az udvarhelyiek a negyedik helyről jutnak a rájátszás felsőházába (az első a Galaci United, a harmadik a Dévai Autobergamo).
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 14. forduló:
Futsal Klub Székelyudvarhely–Luceafărul Buzău 6–5 (4–2).
Gólszerzők: Bálint Andor (6., 7., 40.), Szécsi Barna (11.), Tankó Levente (14.), Kedei Barna (38.), illetve Vicene Toma (1.), Răzvan Radu (10., 39.), Bobe Gabriel (28.), Ovidiu Aramă (40.).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Heves zápor csapott le kedden Székelyudvarhelyre és az udvarhelyszéki településekre. A rövid ideig tartó, de rendkívül intenzív esőzés miatt több utcán megállt a víz, pincéket öntött el a csapadék, a falvakban pedig kisebb áradásokat okozott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!