A címvédő már döntős, az FK Udvarhely csatlakozhat hozzá

Horváth Bálint Ottó 2023. május 07., 22:09 utolsó módosítás: 2023. május 07., 22:10

Hazai pályán lezárta a Temesvári CFR elleni elődöntős párharcot a címvédő Galaci United, amely várja, hogy az FK Székelyudvarhely vagy a Dévai Autobergamo lesz az ellenfele a teremlabdarúgó 1. Liga döntőjében.

Várja ellenfelét a Galaci United. Korábbi felvétel Fotó: Beliczay László

A két nyert mérkőzésig tartó párharcban a címvédő galaci együttes 4–1-re győzött a hét elején lejátszott idegenbeli első meccsen.

Vasárnap este saját közönsége előtt megküzdött a továbbjutásért az United. A szoros játékot hozott első félidőben mindössze egy találat esett, ezzel vezetett a házigazda. A folytatásban hamar kettőre növelte az előnyét, aztán sokáig nem változott az eredmény. A vége felé közeledve a harmadik góllal a címvédő eldöntötte a továbbjutást, és bár a hajrában a temesváriak szépítettek, közelebb zárkózni nem tudtak. Végül a Duna-partiak 4–2-re győztek és bebiztosították helyüket a bajnoki döntőben.

Az elődöntő másik ágán az FK Székelyudvarhely hétfőn 17 órától hazai pályán harcolhatja ki a továbbjutást a Dévai Autobergamo elleni párharc második mérkőzésén, miután az egy héttel ezelőtti első találkozón 4–1-re nyert idegenben.