Hirdetés

A bajnokságban is a Marosvásárhelyi VSK-nak jött ki a lépés a Sepsi-SIC ellen

Újabb szoros csatát hozott a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC párharca. Korábbi felvétel
Fotó: Facebook/Marosvásárhelyi VSK, Kádár Csongor Krisztián

Újabb szoros csatát hozott a Marosvásárhelyi VSK és a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC párharca. A győztes gárda kiléte a legvégén dőlt el a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

A két székelyföldi csapat rendre kiegyenlített meccseket játszott egymással, a bajnokság alapszakaszában Marosvásárhelyen 3–3-as döntetlen született, míg Sepsiszentgyörgyön a Sepsi-SIC 5–2-re győzött, miután a szünetben 2–2 volt az eredmény. A felek kevesebb mint két héttel ezelőtt a Román Kupa negyeddöntőjében is találkoztak egymással, a VSK hosszabbítás után 3–2-re nyert idegenben és bejutott a legjobb négy közé.

Kapcsolódó

A bajnokság felsőházi rájátszásának harmadik fordulójában rendezett szombat délutáni összecsapáson az első félidő közepéig kiegyensúlyozott volt a játék, mindkét oldalon két-két helyzet alakult ki, bár mindkét vásárhelyi lehetőségnél szentgyörgyi játékos veszélyeztette a saját kapuját.

Ezután a VSK fokozatosan átvette az irányítást, és két ziccert is kihagyott, ez pedig megbosszulta magát, ugyanis egy kontrából Veress Botond szerezte meg a vezetést a Sepsi-SIC-nek.

A hazaiak azonban nagyon gyorsan válaszoltak, Barbócz szintén ellentámadás végén egyenlített, így a szünetben 1–1-es döntetlen volt az állás.

Hirdetés

Keményen kezdte a második játékrészt a hazai csapat és a nyomásnak meglett az eredménye, Patrick Cherteș közelről talált be. Alig egy perc múlva viszont ismét egyenlő volt az eredmény, Kanyó Szilárd góljával a vendégek gyorsan reagáltak.

Ezután a nagyobb helyzetek a szentgyörgyi kapu előtt alakultak ki, de a másik oldalon Voinnak is volt dolga. Másfél perccel a vége előtt a Sepsi-SIC edző-játékosa, Mánya Szabolcs mindent egy lapra tett fel, lehozta kapusát, azonban

ez a húzás fordítva sült el, Iszlai csípett el egy labdát és öt másodperccel a vége előtt, csakúgy mint a kupamérkőzésen, újra megszerezte a 3–2-es győzelmet a VSK-nak.

A rájátszásból ugyan még hat forduló hátra van, de a két együttes között immár 11 pont a különbség a ranglistán, így szinte borítékolható, hogy a végén a vásárhelyiek szerzik meg a bajnokság bronzérmét, míg a szentgyörgyiek a negyedik hellyel kell beérjék.

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás, 3. forduló:
Marosvásárhelyi VSK–Sepsi-SIC 3–2 (1–1).
Gólszerzők: Barbócz (17.), Cherteș (24.), Iszlai (40.), illetve Veress (16.), Kanyó (25.).

Teremlabdarúgó 1. Liga, 2024–2025-ös szezon, felsőházi rájátszás, 3. forduló

Teremlabdarúgó 1. Liga, felsőházi rájátszás

#/#
CsapatCs
MérkőzésM
GyőzelemGy
DöntetlenD
VereségV
Gólk.Gk
PontP
1
Galaci United Galac
3
2
1
0
19-8
46
2
Futsal Klub Székelyudvarhely Udvarhely
3
2
1
0
13-4
43
3
Marosvásárhelyi VSK Marosvásárhelyi VSK
3
1
0
2
7-17
31
4
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC Sepsi-SIC
3
0
0
3
4-14
20
Futsal Klub Székelyudvarhely: 36 pont az alapszakaszban
Galaci United: 39 pont az alapszakaszban
Marosvásárhelyi VSK: 28 pont az alapszakaszban
Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC: 20 pont az alapszakaszban
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldőzés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

Húszgólos különbséggel győzött, bejutott a felsőházba a marosvásárhelyi futsalcsapat

A várakozások szerint fölényesen győzött a sereghajtó ellen a Marosvásárhelyi VSK, amely bebiztosította helyét a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

A Marosvásárhely nyerte a székelyföldi ifi futsalderbit, a Székelyudvarhely is továbbjutott

Szombaton a negyeddöntőket rendezték Marosvásárhelyen a teremlabdarúgó U19-es Román Kupa Final 8-ban. Nagy csatát hozott a házigazdák és a Sepsi-SIC közötti párharc.

A háromszoros kupacímvédőt taszítaná le a trónról a Sepsi-SIC, vagy a VSK Székelyudvarhely

Szombattól hétfőig a marosvásárhelyi sportcsarnok ad otthont az U19-es korosztály teremlabdarúgó Román kupa nyolcas döntőjének. A háromszoros címvédő, a helyi VSK mellett ott van még a Sepsi-SIC és a VSK Székelyudvarhely is.

Csíkszentsimonban zárul a Hargita megyei futsalbajnokság csoportköre

Újabb csoportmérkőzésekkel folytatódik hétvégén a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelyre rekordszámú nevezés érkezett: összesen 20 csapat vállalta a megmérettetést. A negyedik torna helyszíne szombaton a csíkszentsimoni sportcsarnok lesz.

A székelyudvarhelyi vagy a marosvásárhelyi csapat lemarad a futsalbajnokság felsőházáról

A futsal 1. Liga alapszakaszának utolsó fordulója előtt három együttes már biztos résztvevője a felsőházi rájátszásnak. A Marosvásárhelyi VSK kezében a sorsa, hogy csatlakozzon hozzájuk. A VSK Székelyudvarhely kihasználhatja az esetleges botlásukat.

Lehozta kapott gól nélkül a meccsét a VSK Székelyudvarhely

Az alapszakasz utolsó hazai mérkőzését játszotta a VSK Székelyudvarhely. Az utolsó szalmaszálba kapaszkodott, hogy elérje a felsőházi rájátszást. Különösebb gond nélkül győzte le saját szurkolói előtt a Dévai Westet a futsal 1. Ligában.

Balánbányán folytatódott a megyei futsalbajnokság, a házigazdák mindenkit legyőztek

Újabb csoportmérkőzésekkel folytatódott vasárnap a Hargita megyei teremlabdarúgó-bajnokság, amelyre rekordszámú nevezés érkezett: összesen húsz csapat vállalta a megmérettetést. A harmadik tornát Balánbányán rendezték.

A szünet után már nem kegyelmezett a Marosvásárhelyi VSK

Utolsó idegenbeli mérkőzését játszotta a marosvásárhelyi együttes a teremlabdarúgó 1. Liga alapszakaszában, amely vasárnap délután a Luceafarul Buzău vendége volt. Szünetben még döntetlen volt az állás, majd Kacsó Endre legénysége sebességet váltott.

Bebiztosították helyüket a felsőházi rájátszásban a Sepsi-SIC futsalosai

Fölényesen győzött a Mausoleul Mărăşeşti vendégeként a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC, amely bebiztosította helyét a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában.

Hazai környezetben védhet címet a marosvásárhelyi ifi futsalcsapat

Marosvásárhely ad otthont az idei U19-es futsal Román Kupa nyolcas döntőjének. Négyre növelheti címét a helyi VSK, kisorsolták a negyeddöntők párosításait.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!