A bajnok egy góljára hárommal válaszolt az FK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2022. október 18., 20:07 utolsó módosítás: 2022. október 18., 22:55

Hiába volt kétgólos előnye a második játékrész elején a teremlabdarúgó 1. Liga ezüstérmesének, nem őrizte meg a legvégéig, de nem maradt pont nélkül.

Kanyó Szilárd kétszer volt eredményes Fotó: Erdély Bálint Előd

Kedden délután az aranyérmes látogatott a városi sportcsarnokba a teremlabdarúgó élvonal negyedik fordulójának mérkőzésén. Az FK Székelyudvarhely a legutóbbi összecsapáson vereséget szenvedett saját szurkolói előtt az ezüstérmes Dévai Autobergamóval szemben, így egy újabb kisiklással kissé elszakadt volna az élbolytól.

A Grigoraș – Tankó, Iszlai, Bálint, Kanyó kezdősorral indította a mérkőzést a házigazda, pályára lépett még: Kedei, Miklós, Balázsi, Kerestély. Még jóformán meg sem kezdődött a meccs, amikor már 0–1 állt az eredményjelzőn: a 48. másodpercben Dos Santos távolról, tizenkettőről spiccel lőtte ki a bal felsőt. A folytatás már nem volt ennyire sziporkázó, bár a ritmussal nem volt gond, hiányoztak a valódi gólszerzési lehetőségek.

Fotó: Erdély Bálint Előd

Egymás hibáiból éltek a felek, a kapu előtt megtorpantak, az utolsó passzt elhibázták, vagy éppen a kapusok hárítottak.

A pihenő előtti percekben élénkebb lett a játék, Kerestély és Miklós löketeit tolta ki a hálóőr. A 20. minutumban ötven másodperc leforgása alatt megfordította az állást az FK, előbb Kanyó lódult meg a félpályáról, elgurította a kimozduló Tonița mellett.

Aztán a félidőt jelentő dudaszó előtt nyolc másodperccel Tankó szemfüles volt, a védő és a kapus nem értették meg egymást, ő a félkörről fejelte az üres kapuba a labdát (2–1).

A második játékrész elején két ízben is Balázsi közel volt, hogy betaláljon. Ő kihagyta, Kanyó duplázott a 23. percben (3–1).

Pillanatok alatt jött a válasz, a címvédő válogatott játékosa, Araujo bombázott tízről a jobb felsőbe. A 31. percben pedig ugyancsak egy távoli löket kötött ki Grigoraș kapujában, Dos Santos volt a gólszerző (3–3).

Nyílt volt a végjáték: Dos Santos, illetve Kanyó is kapufát találta el, mindkétszer a labda kifele pattant. A Duna partiak kockáztattak azzal, hogy mezőnyjátékosra cserélték kapusukat. A székelyföldiek voltak közelebb, hogy betaláljanak, de a lefújáskor megmaradt a 3–3.

A látottak alapján igazságos döntetlen született.

Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 4. forduló:

Futsal Klub Székelyudvarhely–Galaci United 3–3 (2–1).
Gólszerzők: Kanyó Szilárd (20., 31.), Tankó Levente (20.), illetve Dos Santos (1., 30.), Daniel Araujo (23.).