Zöld Róbert műlesikló bajnok a felnőtteknél, Balog Kriszta bronzérmes az ifiknél

Dobos László 2023. február 25., 18:40 utolsó módosítás: 2023. február 25., 19:09

Máramarosban, Borsafüreden tartották meg az elmúlt napokban Románia felnőtt- és ifjúsági alpesi síbajnokságát, amelyen a gyergyói születésű, Sepsiszentgyörgynek versenyző Zöld Róbert bajnoki címet nyert műlesiklásban.

Zöld Róbert a második futam eredményének köszönhetően szerezte meg az első helyet Fotó: Facebook/Sport-All Sport Club

Erős volt, nemzetközi részvételnek örvendett a borsai bajnokság, a Nemzetközi-síszövetség (FIS) versenynaptárában is szereplő viadalra kilenc ország sportolói neveztek. A nemzetközi versenyt a férfiaknál az Izraelt képviselő magyar síző, Szőllős Benjamin nyerte, aki első lett óriásműlesiklásban és műlesiklásban is, a nők között pedig óriásműlesiklásban az ukrán Anasztaszija Sepilenko érte el a legjobb időeredményt, műlesiklásban pedig a román Maria Constantin.

A felnőtteknél a négy román bajnoki címet a következők nyerték: műlesiklásban Ioana Maria Constantin (Bukaresti Steaua) és Zöld Róbert (Sepsiszentgyörgyi Sport-All Sportklub), óriásműlesiklásban pedig Ania Monica Caill és Alexandru Ștefănescu (mindketten Brassói Corona).

Zöld Róbert a Gyergyószentmiklósi ISK neveltje, jelenleg a Sepsiszentgyörgyi All Sport Sportklub versenyzője, edzője pedig Bocz Attila.

Zöld Róbert a Székely Sportnak elmondta, hogy nagyon jó hóminőség és csodálatosan kivilágított pálya várta őket a műlesikló futamon. „Nagyon izgatottan vártam, hogy sorra kerülhessek, mivel a műlesiklás a kedvenc próbám. Az első futamban viszonylag nagyot rontottam, ez meg is látszott az időmön, mivel a román bajnokságban a második, míg a nemzetközi listán a hetedik voltam.

A második futamban mindent egy lapra feltéve próbáltam javítani, így amikor beérkeztem én voltam a pillanatnyi dobogó első fokán. Viszont a többiek, akik közül a román ellenfeleim a Franciaországban megrendezett világbajnokságról tértek haza, sem tétováztak, nagyon hajtott mindenki. A végén a román bajnokságban feljöttem az első helyre, míg a nemzetközi versenyen a negyedik helyig jutottam el, négy tizedmásodperccel lemaradva a harmadik helyről”

– nyilatkozta Zöld Róbert.

Nagyon jól teljesített Balog Kriszta, a Csíkszeredai ISK sportolója is, aki három bronzérmet szerzett az U18-as korosztályban – tudtuk meg edzőjétől, ifj. Bíró Tibortól.

Balog Kriszta a dobogó harmadik fokán Fotó: Forrás: Csíkszeredai ISK